Ocena kierowcy - Seat Leon I Hatchback

M-M, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2000
Seat Leon I Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Dosyć popularny problem parciejących uszczelek w drzwiach, jednak łatwy do usunięcia samemu.
Autem jeździ się przyjemnie i po mieście i w dalszą drogę. Kiedy depniemy jest zrywne, a kiedy chcemy możemy jechać naprawdę oszczędnie. Przyzwoite spalanie, do tego wysoka niezawodność. Duża dostępność ewentualnych zamienników części, a zarazem niewysoka cena oryginalnych to kolejny plus. Zdecydowanie polecam.
Silnik pracuje miękko i spokojnie. Dobra elastyczność pozwala procować na szerokim wachlarzu obrotów bez zastrzeżeń.
Dobra do jazdy zarówno \'sportowej\' jak i spokojnej w trasie, a zarazem oszczędnej.
Auto dobrze trzyma się drogi i lekko prowadzi. Zakręty (jadąc dobrą drogą) to czysta przyjemność nawet przy większych prędkościach.
Tylna szyba jest pod takim kątem, że przy cofaniu niewiele widać przez nią jak się obrócimy przez ramię. Przednie słupki też nieco zastawiają prze skręcaniu. Poza tym żadnych zastrzeżeń.
Zdecydowanie brakuje miejsca na kubek, bądź butelkę, rozwiązaniem jest jednak uchwyt na kubek lub podłokietnik. Poza tym nie mam zastrzeżeń.
Wielostopniowa możliwość regulacji nawiewów i temperatury powinna zadowolić każdego, wentylacja też nie zostawia wiele do życzenia. Jak to diesel zimną nagrzewa się dosyć długo.
Z przodu kierowca nie może narzekać na brak miejsca. Mam 180 cm wzrostu, a na pewno wygodnie mógłby siedzieć z przodu i wyższy kierowca. Podobnie na miejscu pasażera z przodu. Jednak jeżeli z przodu siądzie dwoje rosłych ludzi, pasażerom z tyłu zostaje mało miejsca na nogi. Z tyłu wygodnie jedzie się tylko we dwoje, we trójkę jest już po prostu ciasno.
Tutaj tylko przeciętniak. Autko mogłoby by być wyciszone lepiej, ja sam zainwestowałem nieco i dogrzałem dodatkowe maty w drzwi i pod dach. Koszt nie był wielki, a pomogło.
5/5... Jeżdżąc oszczędnie po mieście auto pali około 5.3 litra na 100km. W trasie stałą prędkością bez problemów zejdziemy poniżej 5l. Części jak to w dieslu nieco droższe niż do benzyniaka, ale są do przeskoczenia dla przeciętnego \'Kowalskiego\' nawet kupując oryginalne tym bardziej, że auto jest mało awaryjne.
Auto kupiłem niedrogo, cena przystępna dla przeciętnego \'Kowalskiego\'. Będę chwalił to auto bo przez rok jazdy nie włożyłem złotówki w naprawę oprócz wymian elementów, które tego wymagały ze względu na normalną eksploatację. 5/5. Czekałem cały rok żeby wystawić taką ocenę i na taką to auto zasłużyło.
Uszczelki w drzwiach po dłuższym eksploatowaniu parcieją i puszczają wodę do auta prosto na dywaniki. Cena wymiany w serwisie to ok 200 zł. Samemu może to zrobić każdy kto tylko ma trochę chęci za cenę tubki silikonu i około 2 godzin pracy. Z tego co wiem jest to popularny problem w Leonach, ale łatwy do usunięcia (sam też w swoim Leo silikonowałem uszczelkę).
Przez rok jazdy tym autem jedyne co zrobiłem tylko wymiany eksploatacyjne (rozrząd, przegub wewnętrzny, filtry). Poza tym żadnej awarii.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

5,7