Ocena kierowcy - Seat Leon I Hatchback

wojtek_17, 10 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2002
Seat Leon I Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Wcześniej jeździłem głównie samochodami z LPGie i o mniejszej mocy, a tutaj 110KM z turbiną, zrobiło na mnie wrażenie :) fajnie się zbiera :)
Silnik : Wymiana turbiny
Ogólnie moim zdaniem nie jest źle :) samochód może nie powala na kolana, ale jest fajny, ładnie wygląda, mimo upływu lat nadal przykuwa wzrok :) moim zdaniem wygląd środka auta jest ponadczasowy :) spalanie jest do przyjęcia :) ceny napraw ok ;)auto polecam :)
Silnik przy niskich obrotach idzie trochę marnie, ale już w okolicach 2tys obrotów i powyżej jest bardzo dobrze :) mimo, że to taki klekot, zwłaszcza jak mam na zwykłej pompie a nie na pompowtryskach, to nie jest aż taki głośny :)
Biegi chodzą naprawdę dobrze, żaden nie jest za krótki ani za długi :)
Auto prowadzi się bardzo dobrze :) można je łatwo wyczuć :) z resztą z tego słyną Seaty :)
Widoczność do przodu jest jeszcze w miarę ok, ale z tyłu jest słaba, trzeba jeździć na lusterka, bo przez tylną szybę dużo nie zobaczymy :( ale za to z zewnątrz wygląda bardzo dobrze :)
Nie wiem jak w innych autach, bo to jest moje pierwsze, ale klima dobrze chłodzi :) zimą nie marzłem :) jest ok :)
Mam około 190cm wzrostu, ale w środku nie jest źle :) z przodu miejsca jest sporo, z tyłu trochę gorzej, ale jak siadłem za swoim fotelem to też źle nie było :) ktoś niższy będzie w miarę komfortowo podróżował :)
Biorąc pod uwagę, że to TDI, czyli taki klekot oraz, że mam silnik na zwykłej pompie to nie jest źle :) w środku da się normalnie rozmawiać nawet przy większych prędkościach :)
Zużycie paliwa w mieście to jakieś 7l na 100km bez żadnego oszczędzania na klimatyzacji :)na trasie wyszło mi 5.8l przy jeździe ok 120km/h :) co do cen napraw to w moim sypnęła się turbina, za wszystko zapłaciłem 1600zł, razem z wymianą i jakimś zaworkiem jeszcze. Rozrząd 1150zł na oryginalnych częściach, razem z wymianą i paskiem alternatora :) olej z filtrem 130zł :) nie mam odniesienia do innych samochodów, bo to mój pierwszy :)
Wiadomo, że nie każdy plastik itp będzie super spasowane, ale wykończenie nie jest złe :) z pewnością jest lepsze niż w Skodzie czy Fiacie :)
W samochodzie zawsze się coś znajdzie do roboty, ale ogólnie nie ma jakiś tam pierdół do roboty :)
Wymieniałem turbinę, poza tym zwykłe części eksploatacyjne :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

7,1