Ocena kierowcy - Seat Leon I Hatchback

qusha, 10 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2000
Seat Leon I Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : to najlepsze w leonie. Poza tym niezwodność niemal taka jak u mojego poprzedniego japońca.
Auto jak dla mnie b. dobre tanie i dynamiczne, na trasie przyjemność i bezpieczeństwo zwłaszcza przy wyprzedzaniu. Elastyczny silnik i b. ekonomiczny. Minus to chodliwość wśród złodziei-mój miał już zniszczone zamki w drzwiach(próba włamania) ale za 6zł/mc wykupiłem śledzenie GPS wiec mam spokój.
niezwykle elastyczny, dynamiczny, cichy i ekonomiczny. Poza tym trwały. 1.9 to prawdziwa legenda.
przełożenia wchodza bez problemowo i jest dobrze zestrojona, na piątym biegu bardzo elastyczny.
nie mam zastrzeżeń, poza elementami zawieszenia no ale mój egzemplarz to krajowiec wiec wysłużony jest sporo
w moim wypadku światła za nisko ustawione i ciężko było o fachowca który to mógłby skorygować,
żona narzeka na twarde fotele zwłaszcza z tyłu ale dla mnie ok, przednie sa spox bo dobrze trzymaja na zakretach.
średnio na jerza, słabo \"daje\" na tyle
obszerny bagażnik, miejsca w środku dostatek tylko ta czerń obić i tapicerki przybija...
ni nie stuka i nie puka, czy skrzypi
rewelka na trasie, gorzej nieco w mieście ale ujdzie.
mało awaryjny, właściwie to tylko materiały ekploatacyjne, tani w utrzymaniu, cześci dostep nieograniczony i stosunkowo cenowo dogodny.
Po dwóch latach wymiana niektórych elementów zawieszenia typu swożeń, drążek stab., sprężyna ale to normalne przy naszych drogach, wymiana linki i prowadnicy przedniej szyby, bendix. No i oczywiscie klocki, tarcze, turbina przy dłuższej jeździe sie wyłącza i trzeba restartować silnik, kolega mówił że trzeba przeczyścić bo sie zebrał nagar
odpukać ale na razie spokój

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

5,8