Ocena kierowcy - Seat Leon I Hatchback

Yacoo, 10 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2000
Seat Leon I Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Auto godne polecenia dla singla lub max dwóch osób, aczkolwiek przejechałem całą Polskę w 4 osoby i nikt tak bardzo nie narzekał :-). Gdybym nie potrzebował kombi (powiększenie rodziny), to na pewno bym go nie sprzedawał. Denerwująca wada fabryczna konstrukcji drzwi - przecieka do kabiny przy progu, ale można to naprawić samemu.
Motor bdb. bezproblemowy. Seryjnie miałem 110 km, ale ze względu, że klima trochę zabiera koników dałem auto na hamownie i zrobiło się 136km i 325Nm. Na serii 118km, więc motor w dobrej kondycji bez wycinania katalizatora itp. Przez cały okres użytkowania zero problemów.
Bardzo dobra. Na autostradach brakowało 6 biegu.
Chciałem dać doskonale, ale kupiłem a4 b6 i... jak na ten rok oraz rozwiązanie techniczne zawieszenia jest bdb. Jeździłem na kołach 16-ch i było ok.
Jak to bywa w tego typu autach, do tyłu kiepsko. Trochę mi zajęło aby wyczuć gdzie kończy się tył.
Po niemiecku, do bólu poprawnie.
Dobra. Ze względu, że to diesel trochę trwało aż złapie temperaturę roboczą i zacznie grzać w zimę. Ale klima działała bdb.
Jak dla dwóch osób bdb. Lub dwie dorosłe + dziecko.
Moim zdaniem przeciętnie. Do 120-130 w miarę. Potem tylko głośniej. Brakuje tego 6 biegu.
Części tanie i dostępne w każdym kiosku ruchu ;-). Spalanie: Tutaj wypracowanie można napisać :-). Najdłuższą trasę zrobiłem 600km po autostradzie Zgorzelec - Rzeszów, 4 osoby na pokładzie + bagaż po dach, tempomat ustawiony na 130 km/h, przez pół drogi włączona klima i wyszło 6,1 litra. Innym razem Zgorzelec - Zakopane bez pośpiechu, tempomat na 110km/h klima w połowie drogi włączona, mało bagażu wyszło 4,7 l. W mieście koło 6,5l do 7,5l.
Jakość do ceny.. hmmm... moim zdaniem warto. Technologia VW a wygląd o niebo lepszy niż golfa IV, którego na parkingach jest pełno i nie wiadomo który Twój :-). Jakość plastików o wiele lepsza niż w następcy Leon II - co trochę dziwne :-).
Przez 4 lata tylko eksploatacyjne rzeczy, filtry, oleje itp. Zero problemów.
Zero.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]