Lista ocen Seat Leon II (127) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 170 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piątal
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Samochód jest od nowości w rodzinie, więc mogę wymienić wszystkie usterki, które przytrafiły mu się przez 170 000 km: - Awaria gniazda 12 V - Awaria panelu bezpieczników - skutkowało brakiem klimy - Awaria elektrycznego sterowania lusterkami - Parowanie i zamakanie tylnego reflektora, co skutkowało skorodowaniem gniazda żarówek - Zepsucie się podajnika pasów pasażera z tylnej kanapy - Nagminne wypadanie i gubienie się sprężynki...
~eLPe
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Elektryka żyje swoim życiem. No ale 200+ tys przebiegu i 10+ lat. Gdybym wierzył w polskie mity, to VAGi wszelkie, BMW z Mercem i Ford byłyby moimi bóstwami. Tymczasem Peugoty są dużo trwalsze. Renault ma czasem lepszą elektrykę. Dacia w środku chociaż z gumy prestiżowo nie obłazi. Volvo oferuje wyższy komfort. Alfa rzadziej lata lawetami od nowiutkich bawarek. W moim szajeją wycieraczki, pipczyk od pasów, check od egr, klamka prawy tył...
~hothatchfan
Hatchback 2.0 TSI Cupra 265KM 195kW
nic mi się jeszcze nie zepsuło ale niestety są niedoróbki projektowe z fabryki: 1. przeciekająca plastikowa listwa na masce od strony szyby - zbiera się tam woda i wylatuje sobie przy otwarciu maski wprost do komry silnika lub powoli przesącza się na matę wygłuszającą maskę 2. nieszczelność parownika kilmatyzacji - przy ostrym przypieszaniu odparowana woda drobnymi kropelkami przedostahje się do kabiny koło nóg pasażera. 3. zacięła...
~Michał
Hatchback 1.4 MPI 85KM 63kW
Niektóre sprawy są wkurzające, brak koła dojazdowego, a tylko zestaw naprawczy (to kosztuje księgowi Seata użytkowników!). Nie życzę nikomu braku powietrza w oponie, bo jest to problem. Są też kłopoty z wtryskiwaczem płynu do szyby tylnej (mam płyn dobrej firmy, czemu mimo róznych działań spryskiwacz tylnej szyby nie działa?)
~PrzemasJestem
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Nie ma problemu z drobnymi usterkami szczególnie jednostki napędowej. Co do elektryki to potrafi się sypać, gdy w aucie pojawi się wilgoć. Jeżeli komuś nadmiernie parują szyby to powinien jak najszybciej coś z tym zrobić, bo na dalszą mete może skutkować to drobnymi problemami w elektryce.
~Magda
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Po 70 tysiącach km pompa wody i uszczelka doprowadzacjąca olej do silnika. Poza tym problemów brak. Po 79 tysiącach km klocki przednie się zużyły, ale samochód sam mnie o tym powiadomił, za co dziękuję, bo żadnych oznak zużycia się klocków podczas jazdy nie było.
~Podpis
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Jak na 7 lat używania auta od nowości - raczej ok. Od nowości wydarzyła się wymiana zaworu EGR, tylnych piast i ostatnio remont zawieszenia (stabilizatory + amortyzatory) + drobne problemy z wycieraczkami i piszczącym mechanizmem podnoszenia szyby. Ognisko korozji na tylnej klapie.
~Sylwek12
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Można było popsioczyć na pewne rozwiązania, ale nie ma idealnego samochodu. Brak mi np. kontrolki zapalenia świateł mijania, kontrolka otwarcia drzwi mogłaby być rozdzielona od otwarcia bagażnika itp. Mógłby być zastosowany podłokietnik dla kierowcy. Ale mam taką wersję wyposażenia.
~MEDUZA
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Jak na 5 miesięcy eksploatacji nowego pojazdu i przebieg ponad 9 000 km to żadna rewelacja. Nie było żadnej awarii, po prostu tak powinno być. Jest to moje któreś tam auto i niestety bezawaryjność nowego auta to nie jest rzecz oczywista. TU JEST NORMALNIE, CZYLI OK.
Dziennik kosztów dla Seat Leon II
6,7
11,0
~Maa
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Tutaj Seat sie nie popisal. Mam zle spasowane nadkole i przez to (tak sadze) irtytujacego "swierszcza" pod nogami pasazera (od ok 90 km/h). Niestety ASO uwaza ze jest OK i nie chca poprawic nadkola (nawet nie chca go rozkrecic zeby ponownie zlozyc! cholerne lenistwo!)