Lista ocen Seat Leon II 1.9 TDI 105KM 77kW 2005-2012 (52) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~QLIK
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
w tym punkcie jeszce nie zabłysne bo przejechałem troche ponad 2000 km.wiec jest on jeszcze nie dotarty i przed pierwsza wymianą oleju!ale to co zdąrzyłem zauważyć to po pierwsze duże wahania spalania!pierwszy bak(55l) wyszło średnio 7,8ltylko że nie wszystko było w mieście około 250 km w trasie ale troche mnie fantazja ponosiła i zabardzo naciskałem pedał gazu!drugi bak w samym mieście wyszło dokładnie 6,96 chyba i tu byłem w szoku dlaczego...
~Mirek
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
od 4.5 przy ekonomicznej jeździe max60 5-6.5 przy normalnej jeździe 80-130 9-17 przy zapierdalaniu 200-250 Auto nie ma blokady prędkości :D Naprawy dosyś tanie jak sie wie gdzie szukać rozrzad 600zł ,piasty tył 245zł oleje to juz jest inna bajka sa bardzo drogie 200za 4litry to prawie zadarmo bardzo wygórowana klasa lepkościowo jakosciowa 505.07 częste wymiany oleju przed DPF ,cena opon dosyć spora 17,225,45 pirelly 890zł nówki komplet...
~insane
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Ogólnie to tak: - w serwisie - zdzierstwo, złodziejstwo, tandeta, fuszera i jeden Bóg wie co jeszcze... 560-1300 zł za przegląd (wymiana oleju i filtra - 560...)... - u innych mechaników: bajka! Za pełny przegląd na 60 tys., wraz z wymianą wszystkich klocków, świetnym olejem, filtrami, wymianą opon - 460zł :-) - zużycie paliwa za wysokie! Miało być 4,3 w trasie, 6 w mieście... Żeby zejść poniżej 6 litrów trzeba jeździć 100km/h i nie...
~Tarabasek
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Jak narazie sie nie wypowiem za dużo odnośnie kosztów. Koszt wymiany filtrów oleju standardowy trzeba liczyć ok 200zł - 250zł. Myślę ze jak na kompakt jest ok. Spalanie to w miejsce nie problem zrobić 8 jakby jeździł tylko na krótkie dystanse w trasie jadąc do 100 da sie zejsć do 4,3 - z komputera. Jak na moje jazdy autostrada 140-150 pozostałe drogi ok 100 bądź miasto pół na pół zużycie - 6,4 z tankowania.
~Bartek M
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Przed Chipem: przy normalnej przeciętnej jeździe palił w trasie 5-5.4l, średnio 5.8, natomiast w miasto 6.5-7 l/100km. Najmniej udało mi się palić 4.5 litra w 300km trasie. Po chipie spalanie wzrosło około 0,5l/100km. Trasa 5.5l/100km, 6.3 średnio natomiast w mieście 7-8l/100km. Po chipie w trasie minimum to 5l/100km. Mimo wzrostu spalania i tak jestem zadowolony z ekonomii zwłaszcza przy tych osiągach
~damian
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Podczas codziennych dojazdów do pracy 50 km w jedną stronę (miasto/trasa/autostrada/)autko spala mi średnio 5,5-6 litrów na 100 km. Uważam, że jest to doskonały wynik biorąc pod uwagę katowickie korki. Podczas szybkiej jazdy z boxem autostradami 6,5-7 l. max. Jeżdżąc w miare ekonomicznie (tzn. nie gaz-hamulec) przejechać na baku 1000 km to nie problem.
~wloch@op.pl
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Producent oszukuje ewidentnie jeśli chodzi o wskazania komputera. Auto pali przy jeździe mieszanej tj. połowa w mieście połowie na trasie ok. 6,5-7 litrów. Na trasie dłuższej udaje się zejść do 6 litrów. Jeżdżę raczej spokojnie, więc jeśli ktoś ma cięższą nogę niech nie liczy na deklarowane 6,5 litra w mieście.
~PrzemasJestem
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Auto pali niewiele, mnóstwo dostępnych zamienników, oraz prosty w naprawie silnik. Praktycznie każdy mechanik zna jednostkę 1.9TDI i serwisowanie tego jest bardzo łatwe. Trzeba przyznać, że silnik BLS nie potrzebuje zbyt często serwisowania. Dużo osób sprzedaję leony na części.
~Tomasz
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Wygląda to bardzo przyzwoicie. Jak go podkręcam powyżej 3000 to i spalanie idzie w górę, więc jest normalnie. Jednak z mojego punktu widzenia ze spalaniem jest dobrze. W samochodzie służbowym mam również 1.9 i tam nie da się zejść poniżej 6l a styl jazdy bardzo podobny.
~roman
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Po roku użytkowania 13tys. km nie miałem żadnej awarii. Nic nie odpada, nie trzeszczy, nie wycieka, nie stuka. Oby tak dalej. Pierwszy przegląd z wymianą oleju, filtrów itp. około 700zł. Spalanie (nie jeżdżę oszczędnie) miasto: 7,5 l trasa: 6,3 l