Lista ocen Seat Leon II 1.9 TDI 105KM 77kW 2005-2012 (51) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~vader_84
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Silnik osiąga odpowiednią temperaturę po dłuższym czasie w porównaniu do aut z silnikami benzynowymi ale to przypadłość diesla. Oczywiście jest to uzależnione od stylu jazdy, oraz trasy jaką pokonujemy (miasto, autostrada) natomiast ogólnie jest dobrze. Jeżeli chodzi o warunki wewnątrz auta zimą, jestem mile zaskoczony, słysząc opinie \"fachowców\" odnośnie SEATA, jeden raz miała miejsce sytuacja kiedy szyby zamarzły wew. przy słupkach,...
~QLIK
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Nie wiem czemu nie moge dojśc do porozumienia z ogrzewaniem!jak ustawiam 22 c. leci zimne powietrze a jak tylko rusze pokretło w prawo o milimetr to bucha gorąco jak chol....a!wydaje mi sie też że przednia szyba jest za bardzo pochylona i gdy nawiew jest skierowany na szybe to wieje prosto na mnie co jest strasznie denerwujące!
~Bartek M
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Ogrzewanie jest , klima półautomatyczna jest. Do pełni szczęścia mógłby mieć jeszcze podgrzewane siedzenia ale niestety mój egzemplarz nie posiada tego bardzo przydatnego bajeru . Chłodzi wydajnie , rozgrzewa się również szybko nawet w silne mrozy. Generalnie złego słowa powiedzieć nie można.
~insane
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Ogrzewanie: 5, wentylacja: 3. Auto grzeje się w środku szybko i nawet przy siarczystych mrozach idzie je elegancko ocieplić. Gorzej z wentylacją. Przy deszczu praktycznie zawsze trzeba włączać klimę żeby suchym powietrzem powiało po szybach...
~jarek
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Zimą często odczuwalny spadek temp. grzania - zgłaszałem na gwarancji ww. problem ale serwis niczego nie stwierdził. Wg. mnie z klimą coś jest nie tak, raz grzeje wystarczająco, raz nie dogrzewa pomimo np. max nastawów.
~damian
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
W mroźne dni już po 1 km z nawiewów leci ciepłe powietrze, szyba przednia bardzo paruje, nie bardzo mogę sobie z tym poradzić. Plusem na pewno są nawiewy umiejscowione pod siedzeniami dla pasażerów siedzących z tyłu.
~Piotrek
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Tu bym trochę pomarudził. Ogrzewanie działa bez problemu. Ale klimatyzacja (manualna), owszem działa ale ustawianie konkretnej temperatury strasznie trudne, bo albo chłodzi albo grzeje, nic pomiędzy.
~roman
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Klima działa szybko. Mam manualną i bardzo szybko chłodzi. Wentylacja wydajna. Zimą trzeba poczekać kilkanascie minut zanim zacznie porządnie grzać. Pewnie dlatego, że silnik bardzo powoli się nagrzewa.
~Bartek
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Klimatyzacja dwustrefowa działa bardzo dobrze. Zimą ogrzewanie również sprawnie sobie radzi. Podgrzewane fotele grzeją się szybko, tylko chyba troszkę za bardzo.
~Hunter
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Przesiadłem się z nawiewu na klimatyzację climatronic dwu-strefową więc zdecydowanie wolę takie rozwiązanie. Zimą jednak trzeba chwilkę poczekać na odmarzanie szyby przedniej.