Ocena kierowcy - Seat Leon III ST

Calme, 7 lat temu
Silnik 1.4 TSI 125KM 92kW
Rok produkcji 2016
Seat Leon III ST 1.4 TSI 125KM 92kW 2014-2016 - Oceń swoje auto
Moje pierwsze własne porządne auto. Oglądałem wszystkie auta w takiej bądź podobnej cenie w kombi, ale żaden nie spodobał mi się tak z wyglądu zewnętrznego, wewnętrznego, oraz z bogatego wyposażenia jak daje Seat.
Dla mnie jest ekstra. Niby tylko 125km (na hamowni ponad 145km), ale przyśpiesza na każdym biegu, nie ma żadnych problemów z wyprzedzaniem nawet na autostradzie, ze 150 km/h zbiera się naprawdę ładnie. No i to spalanie, jeżdżę do pracy co dzień 35 kilometrów w jedną stronę z czego jakieś 10% trasy po mieście, z ustawionym tempomatem 90-100 km/h i z 4 dorosłymi mężczyznami w samochodzie spalanie wynosi około 5.5 litra. Jeżdżąc samemu taką samą trasą wykręcam 4.8-.5.1L, mój osobisty rekord to 4.6l (bez klimatyzacji). Spalanie na autostradzie z 3 dorosłymi osobami i zapakowanym bagażnikiem z włączona automatyczną klimatyzacją na 22 stopnie i z tempomatem ustawionym na 150km/h wyszło 7.1l. Dla mnie spalanie jak na tak duży wóz REWELACYJNE.
Wszystkie biegi wchodzą z przyjemnym oporem, drobne zastrzeżenia mogę mieć jedynie do biegu wstecznego, który nie chce wchodzi za każdym razem.
Brak jakichkolwiek zastrzeżeń.
Wszystko OK.
Ilość schowków i różnego rodzaju wejść dla mnie wystarczająca, mam gdzie podłączyć nawigację czy podładować telefon. Może wtyczka 12V umiejscowiona jest nieco mało ergonomicznie (pod łokietnikiem) jednak osobiście i tak z niej nie korzystam.
Ogrzewanie działa bardzo szybko, klimatyzacja jak to klimatyzacja, bez zastrzeżeń.
Mam 186cm wzrostu, przy ustawieniu fotela kierowcy pod siebie mogę bez problemowo usiąść na tylnej kanapie bez narzekania na miejsce na nogi.
Psoby, które wiozę pierwszy raz zastanawiają się czy na postoju w ogóle mam odpalony samochód, więc wiecej chyba pisać nie trzeba. Przy jeździe na autostradzie przy 200hm/h wciąż można porozmawiać bez krzyczenia do siebie.
Póki co leję benzynę i jeżdżę.
Najlepsza!
Brak po 8tysiacach.