Lista ocen Seat Toledo II (238) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 308 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kokokoko
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
na wstępie napiszę że komora silnika u mnie jest od wewnętrznej strony maski wyłożona wygłuszeniem. bardzo to pomaga. czy toledo z tym motorem jest cichy ?! uważam że jest zdecydowanie lepiej wygłuszony niż pasat B5, i octawia. z tymi samymi motorami- jeśli chodzi o komorę silnika. do 120 można swobonie rozmawiać, słyszymy wtedy lekkie mruczenie TDIka. powyżej tej prętkości robi się głosniej ale bardziej przeszkadza opływ wiatru i kiepskie...
~Stefan
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Tutaj małe zastrzeżenie - niestety silnik 1.8 20V jest nieco głośny przy wyższych prędkościach - jest to efektem tego, że przy 140km/h wskazówka obrotomierza znacznie przekracza 4000 obr./min. No trudno, żeby przy takich obrotach nie było słychać silnika. Poczekam jeszcze na lato i jak zmienię opony na letnie - może zmienię zdanie, ale nie sądzę, żeby odgłos zimówek też miał tutaj istotne znaczenie.
~mateusz
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Jedynym, ale poważnym mankamentem jest ogromny hałas, który rozpoczyna się już od 120km/h a przy 150km/h o rozmowie czy słuchaniu radia można zapomnieć. Jest to jedyna i najpoważniejsza wada samochodu (poza trzeszczeniem lewego środkowego słupka od strony kierowcy w okresie zimowym ;-) ale jak dla mnie bardzo uciążliwa. Jeśli ktoś jeździ do 120 km/h to hałas nie będzie dla niego problemem.
~Krzysztof2137
Sedan 2.3 V5 150KM 110kW
Nie jest najgorzej, ale super też nie jest. Podczas jazdy w mieście raczej nie odczuwa się nadmiernego hałasu, jednak przy wyższych prędkościach robi się naprawdę głośno. Jak na auto tej klasy, to jest chyba normalne, ale jeżeli ktoś szuka bardzo wyciszonego samochodu i jeździ sporo ekspresówkami/autostradami, to może nie być najlepszy wybór.
~Murzyn
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
wyciszenie na miare klasy samochodu . 140 po autostradzie sobie spokojnie pykamy . Zawieszenie jeśli sprawne, niesłyszalne w środku. Dobre nagłośnienie seryje nie wiem jakiej firmy tylko radio zmieniłem na Beckera Indianapolis bo chciałem mp3 i jest cud miód i orzeszki. Co najważniejsze nic nie skrzypi plastkiki bardzo dobrze spasowane.
~eRKaZet rafcio44108@o2.pl
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Wyciszenie kabiny jest świetne. Silnik TDI słychać tylko chwilę po odpaleniu, ale tylko w mroźny, zimowy poranek. W ciepłe dni prawie go nie słychać. Normalnie da się usłyszeć tylko cichy pomruk silnika lub (bardzo rzadko) świst turbiny. Wyciszenie jest tak dobre, że pasażerowie mają odczucie jazdy samochodem z silnikiem benzynowym.
~toledo 20vt
Sedan 1.8 20VT 180KM 132kW
bardzo glosny silnik moze to spowodowane jest tym ze pracuje na wysokich obrotach ale i tak za glosno, strasznie rezonuje nadwozie jak jedize sie po kostce to jest straszny rezonans w kabinie, podczas zamykania drzwi jest efekt jak by zamykalo sie jakas puszke i te odglosy dobiegaja od strony dachu moze to kwestia wyciszenia i usztyniwnia
~siwas
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Bardzo przeciętnie. Przy jeździe 160 km/h na autostradzie nie da się normalnie rozmawiać czy przez zestaw głośnomówiący czy na żywo. Co mnie dziwi - przez 5 lat na tylnym fotelu siedziałem dosłownie parę razy. Co mnie uderzyło to to, że przy 80 km i w górę osoba na tylnym fotelu nie słyszy co mówi kierowca.
~Borko
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Jak już pisałem, przy prędkościach autostradowych jest za głośno. Jednakże oceniam tu diesla z poprzedniej epoki, który swą oszczędność przypłacił trochę większym hałasem niż konkurencja, więc nie będę jakoś szczególnie napiętnował hałasu. Choć mogli postarać się o lepsze wyciszenie - zwłaszcza drzwi.
Dziennik kosztów dla Seat Toledo II
5,7
8,3
10,2
~Zack_5
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Na poczatku myslalem: co to za glosne cholerstwo kupilem:) Ale po wymianie amorkow i lozyska z przodu jest juz dobrze:) Nie jest moze najciszej ale rozmawiac mozna swobodnie, a przy wiekszych predkosciach radio automatycznie sie poglasnia i tez nie ma problemu;)