Lista ocen Seat Toledo III (140) - Widoczność

Na liście zabraknie 62 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hig@tlen.pl
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Z tymi słupkami to może nie szczyt marzeń, ale nie jest tak tragicznie jak niektórzy twierdzą. Do tyłu to kwestia kierowcy, ja bez czujników jakoś daję radę. Grudzień 2008: Cały czas zastanawiałem się jak te wycieraczki ze słupków poradzą sobie w śnieżycy. Przeczucie nie myliło - w słupkach nie ma ogrzewania a zebrany tam śnieg zalega i powoduje ograniczenie widoczności. Nawet po wyłączeniu stacyjki wycieraczki wracają do słupka, więc...
~Krzysztof
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Tu jest \"tylko\" dobrze. Czwóra za tylna szybę gdyby nie to ze dużo jeździłem dostawczymi autami trudno by mi sie przestawić było na lusterka przy cofaniu. Z przodu trzeba sie przyzwyczaić do dwóch rzeczy raz gdzie nasze auto sie zaczyna :) i dwa słupki boczne zasłaniają widok w niektórych momentach trzeba uważać na pieszych. Moze te słupki sa szeroki ale jak sobie wyobrażę dachowanie to sie ciesze ze takie są :)
~Jarek Pomorze (part II)
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
To niestety minus tego samochodu. Do przodu nie ma większych problemów. Czasami wyjeżdżając z podporządkowanej w lewy skos mam problem z prawym słupkiem z przodu. Kilka razy zupełnie mi \"zasłonił\" pojazd nadjeżdżający z prawej. Do tyłu katastrofa. Nauczyłem się jeździć na lusterka, ale czasami naprawdę nic nie widzę. Najbardziej mnie wkurza, że patrząc do tyłu nie widzę \"dołu\" jezdni za samochodem.
~Jarek Pomorze part III
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Tu się moja opinia nie zmieni. Pomimo tego, że nauczylem się cofać na lusterka, to po ciemku kompletnie nic nie widać. Nie dosć, że generalnie nic nie widać przez tylną szybę, to jeszcze beznadziejne swiatlo cofania. To mnie naprawdę wkurza, pomimo mojego wielkiego uwielbienia dla tego samochodu. Nie mam czujnikow cofania, więc często jadę na sluch: walnąlem już? czy jeszcze nie?
~Jarosław
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Rzeczywiście charakterystyczne szerokie słupki przednie wymagają uwagi i przede wszystkim przyzwyczajenia. Po kilku tygodniach jazdy już jest dobrze. Jeśli chodzi o tył to "coś za coś". Podoba mi sie tył mojego samochodu - żaden inny samochód takiego nie ma. Zanim odebrałem go z salonu zamówiłem czujniki cofania i problemu widoczności do tyłu nie ma.
~Jarek Pomorze (Toledo part I)
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Tu nie jest najlepiej. Codziennie dowożę dzieci do przedszkola, po czym muszę wycofywać na odcinku ok. 150 metrów ze skrętem przez moje lewe ramię. Jest moment, że małe okienko z tyłu, słupek i zagłówek powodują, że zupełnie nic nie widzę. Do jazdy tylko na lusterka przyzwyczajam się powoli, ale kierowcy ciężarówek pewnie uśmiechają się pod nosem.
~michu2606xyz
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Jeżeli prowadzisz na co dzień czołg, będziesz czuł się jak w domu. Do przodu - nisko górna krawędź szyby, więc jeżeli masz powyżej 180 wzrostu, to na światłach leżysz na desce. Na boki - pancerne słupki. Do tyłu - szyba wielkości przeciętnego mózgu polityka. Bez czujników bywa trudno, zwłaszcza bez doświadczenia...
~KOS
Sedan 1.6 102KM 75kW
Widoczność dobra ,do przodu słupki lekko przesłaniają ale po 1000 km przywykłem, tył gorzej, ale jestem nauczony do korzystania lusterek bocznych (mogły by być większe)a i czujniki cofania załatwiają sprawę. Światło cofania mogło być umieszczone w jakimś mądrzejszym miejscu bo słabo oświetla drogę podczas nocnego cofania.
~kierowcabombowca
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
tu mam wiele zastrzeżeń, piękne okrągłe linie prezentują się świetnie, ale nie sprzyja to widoczności szczególnie na parkingach, nie wiadomo gdzie jest początek maski, a do tyłu to już w ogóle katastrofa, unikam ciasnych parkingów, zawsze zostawiam sobie przynajmniej 1m przerwy, wszystkie manewry na wyczucie z drżeniem rąk i nóg.
~Jedrek61
Sedan 1.6 102KM 75kW
Wszyscy posiadacze tego auta wiedzą jaka jest widoczność do tyłu - bardzo utrudniona, przód - w każdym samochodzie, który wcześniej miałem widziałem przód auta, a tu jest on niewidoczny bez względu na pozycję kierowcy, no i przednie słupki sporo zasłaniają. Generalnie kwestia przyzwyczajenia.