Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Kombi

bq, 12 lat temu
Silnik 1.9 TDI 101KM 74kW
Rok produkcji 2007
Skoda Fabia I Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik pod względem dynamiki i jednocześnie ekonomiczności to najsilniejsza strona tego auta.
Zawieszenie : Pęknięcia tulei wahaczy po 90 tys km
Inne : Po trzech latach dolewka Borygo
Bez zarzutu. Gdyby robili jeszcze ten model w tej karoserii bez wahania kupiłbym ponownie to samo. Może z bogatszym wyposażeniem...
Silnik rewelacje. Przyspiesza bardzo dobrze. Elastyczny na trasie. Ekonomiczny - moje rekordowe spalanie na trasie (bez klimy i obciążenia) to 3,4 l/100km. Bezawaryjny. Od czterech lat nie było żadnej usterki. Jak to diesel na pompowtryskach chodzi traktorowato, zwłaszcza nienagrzany
W zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Mam wrażenie że przy tym przebiegu jaki wyrobiłem zaczyna się lekko haczyć przy wkleszczaniu biegów.
Belka skrętna. Twardy. Na polskich drogach mocno trzęsie. Przy wymianie oleju przy 90kkm - znalazłem pęknięte tuleje wahaczy. Nie wiem ile to kosztuje bo jeszcze nic z tym nie zrobiłem.
Zero uwag. Z czujnikami cofania bardzo fajnie.
Nie mam uwag. Uważam że grupa VW pod względem ergonomii całkiem nieźle przemyślała rozplanowanie kokpitu.
Diesel. Nagrzewa się powoli. Do pracy mam 20km i jednej z zim przy temperaturach minus 30 stopni zdarzało się, że nie dał rady dojść do normalnej temperatury roboczej aż do firmy.
Nie jest to wielka landara, ale miejsca ma dosyć. Dla pasażerów z tyłu ma więcej miejsca nawet niż samochody o większym rozstawie osi. Każdy musi się sam przymierzyć i nie sugerować się centymetrami z katalogu.
No cóż - tu jak to w TDI Volkswagena. Rewelacji nie ma. Jakiekolwiek porównanie do innego diesla wypada na niekorzyść Skody.
Jak kto nie ma zbyt ciężkiej nogi to wyrobi rewelacyjne zużycie paliwa na trasie. Na mieście jak to na mieście - nigdy nie wiadomo. Mi na dystansie 4000 km wychodzi zużycie na dojazdy do pracy 5,5litra. Ceny przeglądów w ASO nie zabijają, ale wymiana oleju poza ASO kosztuje już 3x taniej, a przy okazji mogę stać nad głową majstra i patrzeć co robi. A i od blacharzy ASO należy się trzymać z daleka przynajmniej w Skoda Sunny w Poznaniu.
Rewelacja.
Jedyna usterka którą pamiętam to jeszcze na gwarancji zacięła się klapa bagażnika. Serwis od ręki wyregulował. Raz dolewałem Borygo bo zimą po odpaleniu włączał się alarm, że ma za mało
Nic. Po prostu nic się dzieje.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 101KM 74kW [l/100km]

3,4