Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Kombi

kb, 19 lat temu
Silnik 1.9 TDI 101KM 74kW
Rok produkcji 2004
Skoda Fabia I Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Bardzo udany samochód, zakupu z wyboru i spełnie moje oczekiwania.
oszczędny diesel, niestety troche słaby ale widoczne jest to dopiero na trasie,(wybrałem go świadomie i dla mnie jest akceptowalny w stosunku moc-oszczędność-cena)
Krótkie przełożenia, biegi same wskakują doskonale, daje + Natomiast dość głęboko trzeba wciskać pedał sprzęgła moze to być troche niewygodne
przy tym przebiegu nie zauważyłem jeszcze zadnych wad, zawieszenie bardzo komfortowe na polskie dziurawe drogi. Moja wersja ma ABS który uważam za niezbędny i mocno go polecam. Czasami mam wrażenie że na kierownicy czuć małe drgania ale może to tylko w moim egzemplarzu.
widoczność dość dobra, zwłaszcza że to wersja Combi, ale trzeba się przyzwyczaić do wysokiego i krótkiego przodu, słupki przednie mogą niektórym zasłaniać widoczność
wszystko jest na swoim miejscu, wnętrze na pierwszy rzut oka robi wrazenie ubogiego ale niczego tam nie brakuje. Zaskoczyła mnie duża ilość programów pracy wycieraczek w tej klasie aut to nie jest chyba standardem a bardzo pomaga kierowcy. Osobiście posiadam Tempomat i polecam go dla kierowców z silnikiem Diesla - długie trasy z tą samą prądkością stają sie mniej męczące
Brak zastrzeżeń, bardzo dobra regulacja kąta wylotu powietrza z nawiewów chyba każdy znajdzie odpowiednie położenie, w innych autach czasem jest z tym różnie. Podczas deszczu i w wilgotne dni bardzo pomocna jest klimatyzacja i szyba wtedy nie paruje wogóle, na dłuższe trasy latem a przy Dieslu jest ich napewno trochę klimatyzacja też wydaje się niezbędna, ta półautomatyczna montowana w Fabiach jest rewelacyjna.
jak na tą klasę samochodów to miejsca jest wystarczająco
silnik mógły być ciutkę cichszy, ale i tak wiele osób jest zaskoczona ża tak cicho pracuje Diesel.
Ekonomiczność - potężna zaleta tego silniczka, jak na diesla stosunkowo nie za drogi a bardzo ekonomiczny
Fabia Combi 1,9 SDI Choice(poduszka, wspomaganie, centralny, el. szyby, regulacja wysokości fotela, regulacja położenia kierownicy) + Klima półautomatyczna, komputer pokładowy, ABS, poduszka pasażera, Tempomat Nie znam drugiego auta za taka cenę: z takim wyposażeniem, z oszczędnym silnikiem Diesla i z takim bagażnikiem (Combi) Polecam
na razie brak problemów
dotychczas przejechałem 27000km w 13 miesięcy - brak jakichkolwiek problemów, zobaczymy co dalej...

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 101KM 74kW [l/100km]

5,1