Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback

Piotrek, 14 lat temu
Silnik 1.4 TDI 70KM 51kW
Rok produkcji 2008
Skoda Fabia II Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW od 2007 - Oceń swoje auto
Auto z zewnątrz nawet ładne, spójne. Nie polecam zdecydowanie osobom dużo podróżującym. Dla Pani do jazdy po mieście (5000km rocznie) akurat.
Silnik 1.4 TDI w przestarzałej technologii pompowtryskiwaczy niestety nie ma żadnych pozytywów. Jest za słaby (do jazdy po mieście wystarcza od biedy), za głośny i pali zdecydowanie zbyt dużo. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest tu 1.9 TDI 105KM.
Precyzyjna i dobrze zestopniowania, nie mam zastrzeżeń.
Zawieszenie to koszmar..pokonywanie łuków drogi przy 100km/h to loteria z losem. Poprzednik napisał, że super robi test między pachołkami :) niestety Fabia przy łuku w jednym kierunku i szybkiej kontrze, nawet niezbyt mocnej, sprawia wrażenie jakby miała się dosłownie oderwać od ziemi. Nie dałem 1 tylko ze względu na przyzwoite hamulce i nawet nawet precyzyjny układ kierowniczy
W sumie w normie, mały minus za niską krawędź przedniej szyby, przez co na światłach muszę kłaść się ka kierownicy i wypatrywać zielonego :)
Na dobrym poziomie, bez wodotrysków ale i bez większych wpadek. Malutki płytki bagażnik daje małego -
Wydajna półautomatyczna klimatyzacja, odrobinę głośna dmuchawa w pozycji \"3\", na pozycji \"4\" trudno rozmawiać, ale na szczęście tak czy siak od 100km/h wszystko silnik zagłusza
Nie potrafię znaleźć dla siebie wygodnej pozycji. Mam 192cm wzrostu i w momencie odsunięcia fotela z miejscem na nogi nie ma problemu, tyle, że do kierownicy nie sięgam. Z tyłu nie jechałem nigdy ale każdy kto wsiądzie \"marudzi\" więc wnioskuję, że nie jest najlepiej. Fotel kierowcy jeden z najgorszych jakie miałem okazję \"dosiadać\". Jazda tym samochodem po prostu męczy
A to znajduje się ono na wyposażeniu tego modelu??
Dużo jeżdżę i to przeważnie szybko (głównie autostrady), średnie spalanie trasa/miasto mam na poziomie 7,5l co uważam jak na tak mały i słaby silnik za wynik tragiczny
jak na to co oferuje wg mojej opinii za drogi. Oczywiście nie jestem z tych co Mercedesa S chcieliby za 30.000 w salonie kupić. Uważam, że warto zapłacić odpowiednią kasę za odpowiednią jakość. Fabia tego warunku nie spełnia niestety.
Regularnie serwisowana w ASO, wymiana płynów oraz materiałów eksploatacyjnych i tyle. Acha..raz świeciła się ikonka od świec żarowych, w instrukcji opisane jako poważna awaria a w ASO po zbadaniu stwierdzili awarię czujnika przy pedale hamulca (??) i wymienili na gwarancji.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 70KM 51kW [l/100km]