Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback

Łukasz, 10 lat temu
Silnik 1.4 TDI 70KM 51kW
Rok produkcji 2008
Skoda Fabia II Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW od 2007 - Oceń swoje auto
Ogólnie samochód mogę polecić każdemu kto szuka oszczędnego, niezawodnego, miejskiego, niedrogiego w serwisowaniu auta
Silnik oszczędny, trwały, głośny (3 cylindry). Jeśli podróżuję sam - moc jest wystarczająca, ale jeśli na pokładzie jest komplet pasażerów - auto dostaje zadyszki.
Skrzynia działa precyzyjnie, biegi wchodzą bez najmniejszych oporów, brak zgrzytów przy wrzucani biegów. W trasie brakuje szóstego biegu.
Układ jezdny jak na tą klasę samochodu sprawuje się świetnie. Sztywność charakterystyczna dla aut spod znaku VW.
Widoczność poprawna. Z przodu nieco ograniczają widoczność słupki A. Duże, boczne lusterka poprawiają widoczność do tyłu.
Ergonomia na piątkę minus. Wszystko w zasięgu ręki i na swoim miejscu. Mnie osobiście denerwuje pokrętło ułożenia oparcia - ciężko włożyć rękę miedzy fotel, a środkowy słupek.
Wentylacja i ogrzewanie bez zarzutu. Auto nagrzewa się w miarę szybko. Klimatyzacja \"Climatic\" działa wydajnie i bezawaryjnie.
Skoda z zewnątrz może sprawiać wrażenie małej i ciasnej. Poza zajęciu miejsca w kabinie to wrażenie znika. Każdy kierowca znajdzie tu pozycję dla siebie. Pomaga w tym regulacja kierownicy w dwóch płaszczyznach i regulacja fotela góra-dół.
Nie wiem jak przy pozostałych silnikach, ale przy dieslu 1.4 w kabinie słychać wszystkie jego odgłosy.
Zużycie paliwa zadowalająca. 5 litrów to żaden wyczyn dla tego samochodu. Na trasie można zejść poniżej 5 litrów. Zimą w mieście maksymalne spalanie doszło prawie do 7 litrów. Naprawy nie są drogie, części też nie. Nie polecam przeglądów i naprawy w ASO - cenny usług trochę za duże jak na samochód marki Skoda.
Za tą cenę ciężko znaleźć coś bardziej sensownego. Nic dziwnego, że Skoda zyskała u nas taką popularność.
Jak na razie wysiadło podświetlenie włącznika ryglowania drzwi. Tablica rejestracyjna z tyłu nie pod spodem żadnej maty i przez to wibruje.
Jak dla mnie za miękki lakier - łatwo o odpryski po drobnych kamykach, szyby też pozostawiają wiele do życzenia - nie widziałem żeby w którymś samochodzie tak łatwo się rysowały. Poza tym niezawodność w porównaniu do Fabii I jest znacznie lepsza.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 70KM 51kW [l/100km]

5,7