Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback

Marek , 12 lat temu
Silnik 1.4 TDI 70KM 51kW
Rok produkcji 2007
Skoda Fabia II Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW od 2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika na trasie mimo malutkiego 3 cylindrowego silnika świetna. Spodziewałem się że będzie dawać radę w mieście ale na trasie będzie słaba...a tu bardzo ale to bardzo miłe zaskoczenie!!
Za te pieniądze, najwyższa niemiecka jakość. Autem jeździ się bardzo przyjemnie, wygodnie i cieszy na stacji. Do tego ten sympatyczny pyszczek :D Jak można jej nie kochać.
Jeśli chodzi o kulturę pracy to pozostawia wiele do życzenia szczególnie na zimno. Po chwili robi się znacznie ciszej.Ale, nie ma czego wymagać od 3 cylindrowego dieselka:). Wrzucając piąty bieg po mieście robi się cichutko tak samo na trasie. Co do osiągów, Ferrari czy choćby TSI to to nie jest ale daje radę. Ci po piszą, że nie na trasę to albo się nie wyspali, albo mają coś skopane. Na trasę bardzo dobry samochodzik, tak naprawdę na 5tym biegu powyżej 100km/h zaczyna się fajnie zbierać, wyprzedza się bezproblemowo a i do 160km/h rozpędza się bez kłopotu. Więc czego?:) Co do spalania miasto niecałe 5l/100km jak się gania i chce się udawać 1.9tdi to spalanie dochodzi do 6 litrów. Trasa około 3,5 - 4l /100km. Mój rekord osiągnięty w nocy, prędkość średnia 80km/h 3.1 l/100km. Jestem bardzo zadowolony auto do wszystkiego, i na trasie i do miasta. Po zakupie byłem mile zaskoczony zachowaniem na trasie i tym, że Skodzina nie zostaje w tyle za dużo mocniejszymi autkami:).
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Skrzynia chodzi perfekcyjnie, precyzyjnie jak w nowym aucie( w domu mam jeszcze 1.2tsi wprost z salonu ) Nie wyczuwam zużycia.
Jak skrzynia biegów, precyzyjnie. Świetne wspomaganie. Prowadzi się dziecinnie łatwo. Zmieniłem koła na aluminiowe 16\" i działa tak jak na seryjnych kołach. Przy dużych i małych prędkościach robi swoje. Bardzo wdzięczny samochodzik w prowadzeniu.
Fajnie ale, trochę grube słupki przednie, tylne słupki również sporych rozmiarów ale nie ma tragedii. Dużo lepiej niż na przykład w Renault Clio czy Megane.......
Wszystko ma swoje miejsce, jest pod ręką. Ogromny plus za \"samopowtarzalny\" kierunkowskaz. Super wygodne przy wyprzedzaniu czy w trasie. Wystarczy lekko musnąć dźwignię kierunkowskazu i 3 razy sam mrugnie. Wystarczająco dużo schowków, stabilne uchwyty na napoje. Skompletowałem sobie bagażnik we wszystkie przekładki i koszyk. Przemyślane i bardzo wygodne.
Daję tylko dobrze za dość głośną pracę wentylatora na najwyższym biegu. Poza tym wszystko działa wzorowo, szyby odparowują błyskawicznie.
Jak na te gabaryty każdy ma sporo miejsca, Fotel z dużym zakresem regulacji, dodatkowo regulowana kolumna kierownicy. Mam 188m wzrostu i jest mi tu bardzo wygodnie.
W środku jest cicho, jak założone są wszystkie osłony. Miałem urwaną osłonę pod silnikiem, ale po montażu zrobiło się bardzo fajnie. Dałbym doskonale bo jakby była osłona na silniku (jak w 1.9tdi) było by znacznie, znacznie ciszej tylko kto by wtedy kupował Golfa czy Polo..........
Jak już pisałem w trasie wynik 3,5l osiąga się bez specjalnego skupiania się na oszczędnej jeździe. Miasto około 5l na 100km. Można jeździć bardzo eko i zejść do około 4,5. Przy bardzo dynamicznej jeździe spaliła mi 6 litrów na sto kilometrów.
Nikt mi nie powie, zwiedziłem wszystkie salony producentów podobno tanich samochodów. Ludzie to jest najtańszy samochód na rynku, tej wielkości i w dodatku takiej jakości. Kupiłem teraz nową. Za te pieniądze kupicie może Pandę? A to dwie bajki. Za 43tyś zł można naprawdę kupić wypasiony egzemplarz i to w salonie! Świetna cena za bardzo dobrą jakość. Dla mnie auto numer 1!!
Hmm do serwisu zaglądam na kawę lub po nowe zabawki:D Jedyne co się przepala od czasu do czasu to żarówki podświetlenia tablicy.
Co tu pisać. Nic się nie zepsuło podczas użytkowania. Nigdy mnie nie zawiodła.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 70KM 51kW [l/100km]

3,5