Ocena kierowcy - Skoda Fabia III Kombi Facelifting

Adr, 3 lata temu
Silnik 1.0 MPI 75KM 55kW
Rok produkcji 2018
Skoda Fabia III Kombi Facelifting 1.0 MPI 75KM 55kW 2018-2019 - Oceń swoje auto
Jestem pozytywnie zaskoczony tym samochodem. Tu podaję kilka istotnych rzeczy: 1.Bagażnik bardzo duży i ustawny (można wozić meble, wózki, rowery itd.). 2. Silnik elastyczny, oszczędny ale słaby moment obrotowy (idealny do jazdy 1-2 os. z lekkim bagażem, wyprzedzanie też jest możliwe). 3. Dość miękkie zawieszenie. 4. Niestety sylwetka auta powoduje sporą podatność na boczne podmuchy wiatru. 5. W środku są twarde plastiki ale dobrze spasowane i ładnie wyglądające. 6. W środku jest dużo miejsca. Cztery osoby mogą jechać wygodnie (może to nie passat b5, którego miałem ale jakoś zmniejszenia komfortu nie odczułem mocno). Ogólnie auto fajne. W tej klasie nie ma bardziej oszczędnego auta (ogólnie, nie tylko spalanie), które jest też dość wygodne i całkowicie nadaje się na potrzeby małej rodziny (najlepiej 2+1).
Fajny, elastyczny, oszczędny ale słaby moment obrotowy powoduje, że trzeba wyprzedzanie dobrze planować.
Stuki przy zmianie biegów, 1 i wsteczny czasem lubią nie wskoczyć.
Dość miękkie zawieszenie. Trzyma się drogi ale nie tak dobrze jak np passat b5 .
ok.
Bardzo dobra widoczność. W autach z segmentu B lepszej się chyba nie znajdzie.
ok.
Ok.
Mam 183 cm wzrostu i 110 kg wagi. Jak dobrze siedzenia się ustawi to 4 takie osoby jak ja mogą umiarkowanie wygodnie jechać.
Ogólnie nie jest źle, w passacie b5 1.9 tdi miałem nieporównywalnie głośniej (no ale to był diesel).
Części tanie, mało pali.
Ok.
Jak na razie to tylko tylna wycieraczka do wymiany.
Jeszcze nie było.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 MPI 75KM 55kW [l/100km]