Lista ocen Skoda Felicia II Hatchback (389) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 522 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kowalski
Hatchback 1.3 68KM 50kW
Ogrzewanie działa dobrze. Silnik szybko łapie temperaturę i już po chwili od ruszenia jest ciepło. Jak się wszystko dobrze rozgrzeje, to ogrzewanie nawet podczas mrozów trzeba wyłączać, bo jest nadwyraz ciepło. Dmuchawa począwszy od drugiego stopnia jest zbyt głośna i ma tendencję do piszczenia (wyschnięty smar na łożysku wiatraka). Niestety aby mieć świeże powietrze w samochodzie musi być ona non stop włączona. Alternatywa to uchylenie okna....
~GREGORY Z FELKI TREND-i
Hatchback 1.3 68KM 50kW
ogrzewanie zarabiste 2 minutki powyżej 1500 obr/ min i gorąco wieje jak z farelki?:) gorzej będzie pewnie w lecie ale poczekamy? zobaczymy, jak "się zapali" silnik to ciągnie przez chwilę ciepłe powietrze co w lecie na pewno nie pociesza, , mam założone 4 owiewki, zapłaciłem za nie 54zł, uważajcie bo chcą nawet i 100 za komplet, troszke szukałem i akurat pan"zanjomek" nówki za tą kaskę mi sprzedał, chyba bez rzadnego większego zarobku:)...
~zak
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Brak obiegu zamkniętego - mijając fabrykę nawozów albo jadąć wśród pól w środku sezonu wiosennego pełnia zapachowych doznań zagwarantowana. Szyba przednia po stronie kierowcy odparowuje marnie i wymiana filtra przeciwpyłkowego nic tu nie zmienia. Grzeje dobrze, chłodzi gorzej. Wiatraczek chodzi non-stop i przez to po ok. 6 latach zaczyna wydawać złowrogie dźwięki. Niestety wentylator na zero = brak nawiewu.
~spiderr
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
dmuchawa głośna, piszczy na 1 biegu, trzeba nasmarować ją i przeczyścić pewnie, grzanie w dieslu w zimie jak dla mnie super, być może w wer. benz. jest inaczej. Przewietrzanie - raczej standard. Przy ciemnym kolorze i bez klimy w lecie zawsze będzie ciepło...Minus za brak cyrkulacji wewnętrznej i filtra pyłokowego...jakie auta tej klasy z tym silnikiem w dobrej wersji wyposażenia nie miały tego w 2000 roku?
~Gazdov
Hatchback 1.3 68KM 50kW
Wentylacja w Felicii jest naprawdę dobra. Ustawiona na III bieg ogrzewa auto 200-300m od ruszenia. Po kilometrze jest już naprawdę ciepło. Fajne jest ustawienie nawiewu na nogi i szybę jednocześnie. Pomaga szybko osuszyć i ogrzać auto. Minusem może być brak odcięcia powietrza zewnętrznego w wersji bez klimatyzacji, co czasem powoduje zassanie kurzu, lub stęchłego zapachu z otoczenia.
~ErGie
Hatchback 1.3 68KM 50kW
Bardzo szybko się nagrzewa, zimą już po około 2 km mam ciepło w środku. Szybkie odparowywanie szyb. Latem z chłodzeniem wnętrza jest gorzej, nawiew powietrza z zewnątrz to nie to samo co klima. Źle zaprojektowana komora na filtr przeciwpyłkowy- co prawda zatrzyma zanieczyszczenia, ale padająca woda z góry, powoduje namoknięcie i wdmuchiwanie wilgoci do środka.
~Piotrek z Siemianowic Sl.
Hatchback 1.3 68KM 50kW
To jest auto niestety bez klimatyzacji, więc wentylacja jest tylko przeciętna. Zdarza mi się jeżdzić w upale na dalekie trasy i kiedy nawiew jest otwarty na ful, to powoduje nieznośny szum w środku auta. Niestety po otwarciu okien szum jest o wiele gorszy- dodaję przy prędkości ok. 120-130km . W zimę parują boczne i tylna szyba i szczególnie tylnej nie da się do końca wysuszyć.
~bociek
Hatchback 1.3 68KM 50kW
Tutaj mogłoby być o niebo lepiej. Mój model akurat nie ma klimatyzacji, więc tutaj nie ma na co narzekać, jednak zimą wnętrze nagrzewa się dość długo i jeśli skierujemy nawiew na szybę to kierowcy i pasażerom jest dość zimno (szczególnie z tyłu), jeśli skierujemy strumień do wnętrza to szyba dość szybko zaparuje.
~Stodal
Hatchback 1.3 68KM 50kW
Na dobrym poziomie, szybko sie grzeje, dmuchawa bardzo wydajna. Mogla by byc cichcsza gdyz na ustawieniu III (sa IV) szumi nie milosiernie. Ale latwo i szybko mozna odparowac samochod czy go zagrzac. Ogrzewanie tzw nog mogloby byc bardziej wydajne gdyz w zimniejsze dni ciezko jest ogrzac stopy. Poprostu slabo tam dmucha na nogi.
Dziennik kosztów dla Skoda Felicia II Hatchback
7,8
9,5
~sumrow
Hatchback 1.3 68KM 50kW
W lecie (brak klimatyzacji) nie można było liczyć na wentylację - w ogóle nie dawała rady. Jeżeli chodzi o zimę nagrzewanie wnętrza auta trochę trwało. Jak na mój gust nawiewy były źle zaprojektowane (wielkość, romieszczenie), kiedy chciałem nawiew na szybę: zimno w środku, chcę nawiew na środek auta: szyby parują.
Skoda Felicia II Hatchback