Ocena kierowcy - Skoda Kodiaq SUV

wujo87, 6 lat temu
Silnik 2.0 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2017
Skoda Kodiaq SUV 2.0 TDI 150KM 110kW 2016-2021 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : nie spotkałem się na razie z miejscem, w które bałbym się wjechać.
Inne : manualna skrzynia biegów - biegi wchodzą z oporem
Zalet jest zdecydowanie więcej niż wad. najbardziej denerwuje system start/stop którego nie da się wyłączyć na stałe (przynajmniej nie w trakcie trwania gwarancji). Czujniki parkowania często przesadzają (są zbyt czułe) np. przy przejeżdżaniu przez próg zwalniający lub przy podjeżdżaniu do okienka w McDrive. Poza tymi dwoma rzeczami oraz kiepsko pracującą manualną skrzynią biegów (być może to zwykła usterka, którą da się naprawić w ramach gwarancji) większych wad jak do tej pory nie zauważyłem.
mocy raczej nie brakuje, jest dość żwawy jak na tak duże auto.
nie wiem czy to tylko ja mam ten problem ale drugi i trzeci bieg wchodzą z oporem przez co ciężko o płynne ruszanie oraz jazdę (szczególnie w mieście) możliwe że to jakaś wada fabryczna. Aktualnie prowadzę rozmowy na ten temat z serwisem gwarancyjnym który puki co twierdzi że wszystko jest według nich ok (a nie jest).
jak Kodiaq to tylko z napędem 4x4.
Brzydki nie jest. Moim zdaniem wygląd ma "poprawny". Kupowałem to auto z innych powodów.
Taka sobie, szczególnie do tyłu. Polecam dopłacić za kamery 360 stopni (ile by one nie kosztowały). Żałuje że nie dopłaciłem.
nie ma się do czego przyczepić.
Jest ok.
z przodu miejsca nie brakuje. Z tyłu to prawdziwe lotnisko, każdy pasażer zwraca na to uwagę i to docenia. Bagażnik spory i wygodny.
Na autostradzie przy wyższych prędkościach (140-160 km/h) jest dość głośno ale do przeżycia.
Zużycie paliwa zadowalające najmniej spaliłem 5,5 l/100km w trasie, najwięcej 7,5 l/100km. Średnio w cyklu mieszanym wychodzi ok 6,5 l/100km. Jeżdżę raczej spokojnie. Dość drogie jest ogumienie (jak w każdym SUV'ie), za komplet średniej klasy opon zimowych na felgę 18" trzeba wydać ok 2400 zł.
Wydaje mi się, że konkurencyjne modele są droższe a jakościowo wcale nie lepsze.
Ciężko powiedzieć cokolwiek po przejechaniu 15000 km. Na razie nic z drobnych usterek się nie trafiło.
Auto od samego początku miało przestawioną zbieżność (ściągało w prawo). Zrobili to w ramach gwarancji (z oporem). Do tego ta skrzynia biegów... na razie ciężko powiedzieć czy to usterka czy po prostu ten typ tak ma (patrz - Wrażenia: skrzynia biegów).

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 150KM 110kW [l/100km]

Skoda Kodiaq SUV