Ocena kierowcy - Skoda Kodiaq SUV

Maciej, 5 lat temu
Silnik 2.0 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2018
Skoda Kodiaq SUV 2.0 TDI 150KM 110kW 2016-2021 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Jak sóv to tylko 4#4 i cena za napęd nie gra roli.
Spełnia w 99%oczekiwania
Elastyczny w trybie normalnym mułowaty w sport zaspokaja wszelkie potrzeby
Jest to mój pierwszy dsg. Wcześniej miałem około 15samochodów z skrzynia manualna. Wniosek jeden nigdy więcej manuala.
Jestem przezwyczajony do francuzów i dla mnie one sa idealne pod względem twardości zawieszenia ale coś za coś. Kodiaqa mam 4#4 jest twardszy i to czuć na dziurach ale za to w zakrętach czy przy wietrze bocznym nawet przy dużych prędkościach jedzie się jak po szynach bez bujania za to 5 gwiadek
Wyglad to rzecz gusty ja kupujac nie kierowałem się walorami wizualnymi. Znam kilka suvów ładniejszych i brzydszych. Blacha gróbsza niż w Psa czy renault daje poczucie solidności. Lakiery wodne dziś sa standardem ładne lecz delikatne czytaj nie trwałe. No cóż taka polityka koncernów
Czytałem przed zakupem że z widocznościa kiepsko. Nie podzielam tej opini wszystko widać. Kamery cofania mam ale nie używam
Vw wszystko tak jak ma być.
Szybko się nagrzewa. Szybko chłodzi.
Ilości miejsca w środku napewno nie oddaje bryła auta i za to Czesi zasługuja na 6 gwiazdek. Jedyne do czego bym się ewentualnie doczepił to 3 cm na szer. Mam 3 dzieci z fotelikami:) i mogło by być szerzej. Za to na dł. Miejsca aż nad to.
I tu jeszcze potrzeba udoskonalenia. Niby cicho ale przy dużych prędkościach słychać szumy. Vw jest droższe więc w czymś musi być lepsze:). Super rozwiazanie radio zbierajace głos ale ja czułbym się bardziej komfortowo w lepiej wyciszonej skodzie.
Duży sóv dsg 4#4 stałe spalanie cykl mieszany jazda normalna 7.5-8l. Innych usterek brak
Ja kupowałem właśnie z tego powodu jakość/cena i jak na razie nie zawiodłem się. Podczas jazdy mam poczucie że nie wywaliłem pieniędzy na bubla a o to mi chodziło.
Brak
Brak ale dopiero 7000