Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

edek, 14 lat temu
Silnik 1.6 MPI 102KM 75kW
Rok produkcji 2008
Skoda Octavia I Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW 1998-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : mam czarną perłę- ponadczasowa sylwetka i wbrew pozorom sprawia wrażenie eleganckiej limuzyny
żałuję że nie kupiłem 1,8 turbo ale człowiek się szczypał- po spłacie lisingu następna też będzie octavia ale mocniejsza i lepiej wypasiona
elastyczny silnik, w mieście dynamika zadawalająca, poza miastem przy wyprzedzaniu czasami brak jej tchu - ale jak dobrze przycisnąć pedał gazu to zapiszczy na dwójce- generalnie samochód dla spokojnego kierowcy
na początku haczyła trójka- po kilku tysiącach biegi wchodzą jak w masło nawet przy bardzo dynamicznym wrzucaniu biegów- braaaaaak 6- przy 120 km/h 4 tys. obrotów a w baku wir
bardzo komfortowa- na trasie pięknie płynie- przy dynamicznym wchodzeniu w zakręty trochę się pochyla ale zachowuje tor jazdy ( myślę o rozpórce na przednie kielichy ) zajebisty promień zakręcania- koła skręcają jak w mesiu w 124 pod kątem do jezdni
do tyłu tragedia - koniecznie kupcie czujniki cofania i tylną wycieraczkę - na boki przeszkadza słupek b
wszystko pod ręką jak to w vw group - zero schowków to jedyny mankament
dość szybko się nagrzewa - manualna klimatyzacja ok
regulowana kierownica i fotel kierowcy pozwalają przyjąć wygodną pozycję( mam 184 cm ) przeciętne trzymanie boczne , z tyłu miejsca wystarcza dla dzieci - ale to wszystko kosztem potężnego bagażnika - pojemny a klapa wysoko się otwiera bez obawy walnięcia głową
seryjne opony matador są głośne - na zimówkach dębicy frigo II cisza- powyżej 100 km/h szum powietrza opływającego karoserię - brak szóstego biegu powoduje przy wyższych obrotach niezbyt przyjemny dżwięk jakby niebyło czterocylindrowego silnika
mam lpg landi renzo dedykowane do skody założone przy zakupie w autoryzowanym salonie skody- nawet przy ciężkiej nodze nie jest drogo- ale przy tak małym silniku powinien palić mniej. przeglądy ok. 650 pln - do zaakceptowania
octavia tour to ideał jeśli chodzi o stosunek jakość / cena - poniżej 50 tys. nie kupi tak uniwersalnego samochodu
po dwóch latach zero
j/w