Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

Skodkapl@yahoo.pl, 15 lat temu
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Octavia I Hatchback 2.0 115KM 85kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Choć duża pojemność skokowa i w miare niska moc to spalanie i elastyczność na wysokim poziomie
Silnik : Padł przepływomiesz powietrza.
Inne : Wymiana urwanej osłony plastkowej miski olejowej
Nie zamienił bym się na inny model. Byłem tym autem w Belgii, Holandii, Niemczech a nawet w Chorwacji.
Kultura pracy tego silnika nie jest za wysoka ale elastyczność ma za to ponad przeciętną. Na piątce można przyspieszać bez obaw od 60km/h. Wyprzedzanie na drodze tym autkiem to sama przyjemność. Prędkość max. jaką udało miśię osiągnć bez wielkiego trudu na autostrdzie w niemczech to licznikowe 240km/h.
Zmiana biegów jest płynna i bez haczeń.
Im szybciej się jedzie tym lepiej się prowadzi. Zawieszenie jest dość twarde ale nie brak jej komfortu.
Do przodu widoczność jest bdb. ale do tyłu to tylko na lusterka.
Wszystko pod ręką.
Mam klime a to podstawa dobrej wentylacji. A ogrzewanie na wysokim poziomie.
Mi miejsca z sprzodu wystarczy, z tyłu nie siadam. Ale fakt faktem z tyłu brak paru centymerów na nogi.
Między 120/130 km/h jest dość głośno ale do i po tej prędkości jest w miare cicho. Przy 160km/h da się swobodnie rozmawić.
W tej kwestji trudno się wypowiadć. Przecież zużycie paliwa zależy tylko od nas i prawej stopy. Najmiejsze jakie udało mi się uzyskć średnie spalanie to 4.8 l/100km na odcinku 350km. A max. średnie 9.3 na odcinku 1070km.
Była to moja najleprza decyzja by kupić ten konkretny model. W 2000r. za 55,000 zł nic leprzego nie kupił bym ale nie żałuje.
Praktycznie bez awaryjny. W ciągu 8 lat nic mi się w nim nie popsuło z drobiazgów.
Raz musiałem pnad planowo odwiedzić serwis.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

7,1