Lista ocen Skoda Octavia II Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW 2008-2012 (16) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gabriel / Wrocław
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Ogrzewanie bardzo dobre. Wentylacja dobra. Klimatyzacja manualna przeciętna. Szkoda, że zrezygnowano z klimatyzacji półautomatycznej. Żałuję, że nie pokusiłem się o dopłatę 1800zł za dwustrefową klimatyzację automatyczną. Środkowe nawiewy powietrza umieszczone troszkę za wysoko, za to duży plus za nawiewy dla pasażerów z tyłu.
~Andre
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Nie odbiega od przeciętnej, wydajność klimatyzacji wydaje się być wystarczająca, choć nie brak opinii na necie, że jest słaba. Ja jeździłem wieloma samochodami, nie tylko fiata i nie sądzę, żeby była gorsza od innych. Może użytkownicy przesiadali się do skody z aut o co najmniej klasę wyższych.
~Łukasz
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Ogrzewanie: rewelacja - silnik szybko się nagrzewa i tym samym szybko nagrzewa wnętrze. Chłodzenie (klimatyzacja) - bardzo skuteczna, używana na południu Europy sprawdziła się bez zarzutu. Wentylacja - taka, jaka być powinna.
~Pan dobra rada
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
klimatronik latem szaleje , dodatkowo jest niewydajny. Nie warto wydawać dodatkowej kasy na jego zakup bo w trybie AUTO szaleje ( mimo interwencji w ASO nic z tym nie zrobiono dlaczego bo one tak mają )
~mrutek@wp.pl
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Ciepło robi się po ok 5km jazdy. Wentylacja OK. Klima sama włącza się sama przy nawiewie na szybę. Na postoju dmuchawa ustawiona na 1 schładza silnik do 70 st. C. Trochę dziwne.
~Janek
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Do tej pory nie mam zastrzeżeń. Jak gorąca szybko chłodzi, jak zimno szybko grzeje. Nie wiem jak z tyłu bo tam nikt nigdy nie jechał. 2 strefowa klima bez zarzutów.
~Driven22
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
W zimę przy mrozach, czas nagrzewania przy -15 stopniach jest fatalny nawet 3-5 km trzeba przejechać żeby cokolwiek ciepło leciało
~Piotr
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Czytałem że skody mają kłopot z klimatronikiem to prawda tak kiepskiego nigdy nie miałem totalne dno.
~Ziomek
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
bardzo zle 2+2 i efekt jest taki że z tyłu gorąco a z przodu lodówa, zimą odwrotnie.
~wes32
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Climatronic pracuje wzorowo. Chłodzenie i grzanie odczuwalne po chwili.
Skoda Octavia II Hatchback