Lista ocen Skoda Octavia II Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW 2004-2012 (79) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 86 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~TOMKAT
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Bardzo, bardzo dobrze się prowadzi, zdecydowanie lepiej od poprzedniczki sztywny zwarty i gotowy, nie wychyla się w łukach ale też nie na tyle twardy aby odmówić mu komfortu. Bardzo trwałe zawieszenie tak z przodu jak i z tyłu 170tys. przebiegu a do wymiany jedynie tulejka wahacza przedniego kiedy byłem \"szczęśliwym\" posiadaczem A4 cieszyłem się jak wymieniłem komplet wahaczy po 30tys. o cenie nie wspomnę
~Robert
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Znowu na 4. Wspomaganie oceniam nawet na 5 - tu fajnie ale generalnie wysoka ładowność \"wychodzi bokiem\" właśnie przez zbyt twarde zawieszenie. Do tego profil 55 i gotowe. Jazda jak na desce. Dobrze sie prowadzi na dobrej drodze, ale większośc którymi jeźdże nalezy do kategorii \"mniej lub berdziej podłe\" także to dobija ocenę.
~Wojtek
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
To najmocniejsza strona tego auta. Twarde zawieszenie fajnie zachowuje się na naszych drogach- owszem z komfortem to to nie ma nic wspólnego ale przynajmniej wiem gdzie i po czym jadę. Bez stresu w zakrętach a i podsterowności nie zauważam nawet na śliskiej nawierzchni.
~tatu88@o2.pl
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
dlaczego gazety piszą o twardym zawieszeniu rodem z VW ? skoda jest za miękka, kolebie się na najmniejszych wybojach czyli cały czas bo nasze drogi tylko z muld, łat i dziur się składają. Bardzo nisko osłona silnika- trzeba uważać na najmniejszych wybojach żeby nie rozwalić
~pawel
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
ja zaoszczedzilem nie wykupujac "pakietu na bezdroza" teraz zaluje-kolega ma identyczna oktawke jak moja za wyjatkiem tej opcji-moje auto jest miekkie-zbyt miekkie co w polaczeniu z tragicznymi fotelami daja niezbyt mily komfort w podrozowaniu
~Oktawiusz
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Nie mam żadnych uwag. Jestem spokojnym kierowcą, szybkie wchodzenie w zakręty mnie nie bawi. Jak dla mnie układ jest super. Kumpel, który jeździ nowym Mondeo był pozytywnie zdziwiony zwrotnością Oktawki, gdy zawracałem na niedużej uliczce :)
~raziel.blog.pl
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
powiem tak, kiedy trzeba trzyma się drogi, ja po wyjeździe z salonu na letnich oponach, szklanka na jezdni chciałem przycynić i całkiem dziwnym trafem ładny drift mi wyszedł, niewiem jakoś niemam pełnego zaufania do zawieszenia i przyczepności od tamtej pory
~Mateusz O.
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
niema rewelacji, 1 dnia gdy ja z salonu odebrałem już bym auto rozwalił bo w taki poślizg wpadłem inna sprawa ze auto dostałem na letnich oponach w ZIMIE ? czy ktos zna jakies regulacje prawne na ten temat ?
~Marcin
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Prowadzenie, trzymanie się drogi jest rewelacyjne szczególnie w porównaniu do francuzów którymi wczesniej jezdziłem. Twrdość zawieszenia jest optymalna, myśle że idealne na nasze drogi. Napewno dużo lepsze niz Octavi I
~Marek z Mazowsza
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Na wyrwach (królowych polskich dróg), tylne zawieszenie ma tendencję do "pływania" podobnego do skutków uszkodzonych amortyzatorów..... chyba, że to stanowi przyczynę. Zgłoszę to w formie pytania na pierwszym przeglądzie.
Skoda Octavia II Hatchback