Lista ocen Skoda Octavia II Kombi (136) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 159 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Patobo
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
przy przebiegu blisko 48.000 km pojawił sie metaliczny dźwiek, miesiąć po wygasnięciu gwarancji i półtora miesiąca po ostatnim przeglądzie. Dżwięk ten pojawiał się po kilkugodzinnym postoju, nie przy ciepłym silniku i nie przy rozruchu porannym (wtedy było zwykłe terkotanie, które miałem od początku). Serwis w Gdyni zdiagnozował usterkę nastawiacza faz rozrządu i oszacował koszty naprawy na 3200 zł (2000 części i 1200 robocizna)....
~Arkadiusz
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Raz popsuł się komputer centralny i unieruchomił auto zupełnie. W czasie jazdy nagle wyłączało sie oświetlenie tablicy przyrządów, wskazówki prędkościomierza i obrotomierza opadały do zera i migały terkocząc lampki kierukonwskazów i ich kontrolki. Działo się to przy prędkości 130km/h i robiło piorunujące wrażenie - wymieniono główny wyświetlacz. Wybuchły bez powodu kurtyny od strony pasażera przy podskoczeniu auta na nierówności - potwierdziła...
~mxw
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Do dziś byloby 5gwiazdek. Nic się nie działo. Jednak przy 230tyś km padła skrzynia (wada fabryczna - wywaliło dziurę aż olej się wylewał) plus sprzęgło do wymiany. Koszt używki skrzyni z rozbitka udalo się pozyskac za 1200zł. Nowe sprzęgło 450zł. Koszty przyzwoite - minus z nową skrzynią - prawie niedostępna już a cena zaporowa - trzeba szukać używki z małym przebiegiem.
~KAMYK 59
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
JAK NA RAZIE TO ODPUKAĆ ŻADNYCH POWAŻNYCH USTEREK NIE BYŁO,NO ALE AUTO MA NAKRĘCONE DOPIERO NIECAŁE 150 000 KM.ZOBACZYMY JAK BĘDZIE DALEJ.JEDYNE DO CZEGO MOGĘ SIĘ PRZYCZEPIĆ TO TRWAŁOŚĆ LAKIERU(MAM GRANATOWY PERŁOWY METALIC)MOIM ZDANIEM W PORÓWNANIU Z INNYMI AUTAMI JEST ZA MIĘKKI- WIDAĆ KAŻDA RYSĘ I MA ODPRYSKI ZWŁASZCZA NA PRZEDNICH BŁOTNIKACH I NA MASCE.NO ALE NIE MA IDEAŁÓW.
~Andrzej
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
O usterkach pisałem wyżej. A i jeden problem od poczatku to spryskiwacze. W moim egzemplarzu od poczatku jest coś nie tak. Jakieś brudy w układzie spryskiwaczy zatykaja dysze. W serwisie nie naprawili tego. Zmienili dysze ale nie wypłukali całego układu i tak się dalej meczę. W serwisie wyposażyli mnie w drucik do przepychania dysz spryskiwaczy.
~Wojtek
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
samochód unieruchomiony na trzy miesiące. Problem z diagnozą. Propozycje diagnozy to sterownik silnika, a ściślej mówiąc procesor sterownika. Później okazało się, że jednak bezpieczniki - koszt 1300pln Padł wał rozrządu - koszt 2000pln wymiana całego zawieszenia, ale - ok 8000pln dwumasy nie zdążyłem przerobić:)
~Henio
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Instalacja lpg w cenie nowego auta i 7(siedem) przyjazdów do serwisu aby wyłączyć kontrolkę chek.Przerastało skodę i ASO. Teraz jak dzwonią ankieterzy na zlecenie skody polska i pytają się o moją opinie po usłyszeniu ,że ostanio trafiłem do serwisu na lawecie przerywają ankietę,tak im kazano! Wiarygodność przede wszystkim.
~JKO
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Najbardziej negatywnie zaskoczyło mnie zawieszenie. Zbyt miękkie sprezyny tylnego zawieszenia powodują \"siadanie\" tyłu po załadowaniu częściowym bagażnika co jest nie fajne i dodatkowo powoduje kłopoty z pokonywaniem progów zwalniających. (blaszana osłona podwozia notorycznie rysuje o progi).
~Wlasciciel
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
jedyne co juz wspomnialem przy silniku, bedac we Francji zapalila sie kontrolka olejowa przy 6 tys !! w nowym aucie. brak informacji jaki olej wlewac (brak kontrolki na silniku, co tam wlali do tego silnika !!!) no i gdzie zadzwonic!! brak info w materiałach ktore dali do auta.
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia II Kombi
6,3
7,9
9,6
~Artur
Kombi 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Przy tym przebiegu i regularnym serwisie nic, co zatrzymałoby auto w trasie. Usterki serwisowe (planowane) na poziomie nieco niższym niż nowoczesne Diesle. W szczególności jak dotąd zero przypadłości, o których internet szumnie pisze w przypadku 2.0 BKD
Skoda Octavia II Kombi