Lista ocen Skoda Octavia II Kombi (165) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 130 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KAMYK 59
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
U MNIE TO AUTO ŚMIGA W FIRMIE(TZW .JEDNOOSOBOWEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ)WYGODA W AUCIE DLA KIEROWCY I PASAŻERÓW TO PRZY PRZEBIEGACH OK.1500 KM TYGODNIOWO TO PODSTAWA.FOTELE SĄ MOŻE I TWARDE,ALE ZA TO MNIEJ SIĘ ODCZUWA ZMĘCZENIE PO TRASIE.MIEJSCA ZARÓWNO Z PRZODU JAK I Z TYŁU AUTA JEST SPORO(CZASAMI JEDZIE ZE MNĄ 2-3 OSOBY) I JAK DO TEJ PORY BYŁO OK.BAGAŻNIK TO POEZJA, A JAK SIĘ ROZŁOŻY TYLNE FOTELE TO MAMY MAŁĄ CIĘŻARÓWKĘ.
~Wojtek
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Jeśli będziemy pamiętać, że to auto klasy kompakt, ocena nie może być inna. Z przodu nawet koszykarz usiądzie wygodnie, z tyłu moja żona siada za mną (a mam ponad 180 cm. wzrostu) komfortowo. Ja sam jestem w stanie bez problemu usiąść za fotelem kierowcy ustawionym dla siebie. Bardzo wysokie osoby z tyłu nie będą czuć się komfortowo, ale jak na tę klasę jest naprawdę bardzo dobrze. I do tego ogromy bagażnik.
~Arkadiusz
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Nie ma poczucia ciasnoty po bokach jak to się nieraz zdarza. Jechałem też z tyłu i również było bardzo wygodnie totalną porażką natomiast jest bagażnik ( i przez niego jest 4 ) panowie za skody zrobili ogromny próg i jakby tego było mało to mimo złożenia foteli niema płaskiej powierzchni bo fotele wystją i to znacznie i nadomiar tego tylnia klapa jest pod takim kątem że nic nieda się załadować
~woos
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Z zewnątrz wydaje się być duży. W środku z przodu jakby trochę ciasno. Kierowca ma wrażenie jakby został obudowany kierownicą drzwiami i podłokietnikiem. Nie ma jak sie wiercić za kierownicą. Siedzenia dobrze wyprofilowane. Poprzednio jeździłem Nissanem Primerą P11 było dużo więcej miejsca. W tyle przywoicie. NO I TEN BAGAŻNIK!!!! REWELACJA!!!! Jeśli masz dzieci to nie zastanawiaj się nad innym autem.
~KubaK
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Jestem niewysoki więc problemów nie mam, ale wydaje mi się że żaden kierowca nie będzie miał problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca za kierownicą. Umożliwi to bardzo dużo ilość wariantów regulacji kierownicy i fotela kierowcy. Pasażerowie również nie powinni narzekać na brak miejsca. Jedynie piąta osoba siedząca na środku tylnej kanapy może odczuwać dyskomfort.
~Bartek
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Ale najważniejsze jest ukształtowanie konsoli przy pedale gazu. Ktoś pomyślał, że tam ma być noga kierowcy i odpowiednio ja wyprofilował. W efekcie noga nie dotyka bokiem łydki nigdzie. Sporo jeżdżę i miałem już ból od opierania nogi. To zaważyło o kupnie tego modelu. W starej Oktawii i golfie zapomnieli o tym. A tu pełny luz. Ale to powinno być chyba w ergonomii.
~Artur
Kombi 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Mam 185 cm i 100 kg wagi - nie narzekam. Z tyłu ciasnawo przy pięciu osobach. W konfiguracji dwa foteliki i pasażer pośrodku niezbyt rosła żona lub podobnie kieszonkowa szwagierka narzeka i ma rację. Nie wiem, czy to dobre miejsce, ale ogromny plus za gigantyczny w tej klasie bagażnik. Wózek i graty na wakacje i wciąż jest miejsce.
~Dedis
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Mam zastrzeżenia do wykończenia wnętrza. Niby duże płaty tworzywa są elegancko matowe i miękkie, ale takie rzeczy, jak rączki w drzwiach, plastik na konsoli wokół radia itp. rzeczy zwyczajnie trzeszczą , a niestety zdarza się ich dotykać. Nadal jedno z największych aut w klasie (wewnętrznie i zewnętrznie), więc duży plus.
~Marcin K.
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Mam 202 cm wzrostu i Skoda jest jednym z aut, w który się mieszczę. Regulacjąc fotel kierowcy pod siebie, nie muszę maksymalnie odsuwać do tyłu dzięki temu jest możliwe zajęcie miejsca na tylnej kanapie bezpośrednio za kierowcom. Piszę o tym ponieważ rzadko które auto w tej klasie umożliwia taki komfort przy wielkim kierowcy.
~Piotrek
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
To jest as octavii. Masakra, jakie to auto jest wielkie. Wyprofilowanie wnętrza jest takie, że po 14 godzinach jazdy wysiadłem z auta bez problemu, a nie jak połamaniec. Z tyłu masa miejsca. Nogi można spokojnie wyłożyć. Mam 185 cm wzrostu i żadnych problemów z siedzeniem tak z przodu jak i z tyłu
Skoda Octavia II Kombi