Lista ocen Skoda Octavia II Kombi (171) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 124 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
jest ok, całkowicie niezawodna, ma dobrze dobrane cztery biegi, ale piąty niestety źle. Otóż piątka jest o zbyt małym przełożeniu. Przy 100 km/h ma się na obrotomierzu 3000 obrotów, a przy 140 km/h ? 4100 obrotów. O ile w pierwszym przypadku jest w miarę ok i auto jadąc spokojnie pali wtedy koło 6,5 litra benzyny, to w drugim huk wzrasta odpowiednio i spalanie leci do 8 litrów. Jak diabli by się przydała 6-biegowa skrzynia. Na forum Octavii...
~ArekC
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Och... Tutaj nie mam wątpliwości. Jako fan automatycznej skrzyni biegów jestem bardzo pozytywnie zaskoczony pracą DSG. Sześciostopniowa przekładnia zachowuje się wzorowo. Ba, zachowuje się jak ręczna skrzynia. Wyraźnie hamuje silnikiem co w przypadku klasycznego automatu można wymusić ale nie dzieje się to samoistnie jak tutaj. Bardzo zacne urzadzenie. Niezwykle szybkie i pozbawione efektu błądzenia po przełożeniach jak w skrzyni...
~KubaK
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Skrzynia biegów jest dobrze zestopniowana. Bardzo dużą zaleta jest szósty bieg. Bez niego ocena na pewno była by niższa. Biegi wchodzą bardzo sprawnie i lekko choć czasem (ale bardzo sporadycznie) zdarza się problem z czwartym biegiem i biegiem wstecznym. Trzeba wrócić do pozycji luz i spróbować jeszcze raz. Z tego powodu ocena jest tylko dobra a nie bardzo dobra. Skok skrzyni biegów jest bardzo krótki co mnie osobiście bardzo odpowiada.
~mariobros
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
W moim przypadku konieczna była regulacja cięgiełek od skrzyni (według ASO były nie do końca prawidłowo wyregulowane fabrycznie), bo bieg wsteczny wchodził dość opornie czasem, a bieg 1 czasem nie dawał się włączyć (szczególnie zaskakujące to było, gdy się chciało ruszyć spod świateł). Uczciwie przyznam, że po regulacji wszystkie biegi przepięknie się "wklikują", lewarek trafia bezbłędnie we właściwe miejsce. Zaletą są też krótkie skoki lewarka.
~machalny
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Ciezko ocenic, poniewaz jak wspomnialem w opisie auto wyglada na to, ze bylo ostro jezdzone i niestety bolesnie przekonala sie o tym skrzynia biegow. Wszystko wskazuje na to, ze powoli pada dwumas, wiec mysle, ze to nawet przy ostrej jezdzie za szybko jak na to auto. Poza tym skrzynia dziala poprawnie, biegi wchodza bez problemu, brakuje tylko 6tki dla wiekszej wygody w podrozy , poniewaz przy 160-70 robi sie glosno
~kliczek
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Mam manuala 6b. Skrzynia działa jak trzeba, cicho, pewnie, gładko. Bezproblemowo. Czyli nie zauważam, że jest, a jest. Natomiast komplet sprzęgła z kołem dwumasowym wymieniałem na nowe przy 255 tys. km, stare Luk z logo Skoda zaczęło głośniej pracować przy gaszeniu auta. A że trwałość oceniam wysoko, to nowy komplet też jest marki Luk. I wszystko znowu działa przyjemnie.
~kliczek
~Karol Przesmycki
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Skrzynia biegów zużyła się po 275 tys km. Wymagał remontu i wymiany kompletu łożysk. Naprawa przeprowadzona poza ASO za 1200 zł. Przydałaby się skrzynia 6-cio biegowa. Przy 140 km/h obroty około 4 tys. na minutę i wysoki hałas w środku. Biegi wchodzą precyzyjnie i pewnie, z należytym oporem. Nie ma problemów z haczeniem, ani trudnością w zmianie.
~szczurens@poczta.fm
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Byłoby doskonale gdyby nie krótkie przełożenia w skrzyni 6-cio stopniowej i nieustanne "wachlowanie" w mieście. Biegi "wchodzą" precyzyjnie. To co w mieście jest przekleństwem błogosławię na trasie- Vivat 6-sty bieg!!! Aha, wiem, że się zdarzała często ale mnie jak na razie ominęła- awaria sprzęgła, a właściwie koła zamachowego dwumasowego.
~Andi
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Ciężko chodzi wybierak i dosyć głośno wchodzą biegi - pracuje tak, jak by nie miała oleju ale w serwisie sprawdzali i wszystko jest ok. Nie lubie "wciskanych" wstecznych - jak mocniej położe rękę na dźwigni to czasem zamiast jedynki załączę wstecz. Nie miłe w dotyku tworzywo na wybieraku i przeciera się ta psedo-skórka, która jest pod gałką.
Skoda Octavia II Kombi