Lista ocen Skoda Octavia II Kombi (172) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 123 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~woos
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Troszke klekocze jak to diesel. Nieprzesadzajmy jednak to dobry silnik jak ktoś wcześniej jeździł benzynowym może mieć zastrzeżenia, ale po wciśnięciu peadłu gazu zapominasz o tym. Katastrofa w aucie to radio!! Kiepsko odbiera wpada w rezonans z silnikiem nic nie słychać. Gwizdki są umieszczone w przdnich drzwiach na wprost uszu. MOŻNA OSZALEĆ. NIE DA SIĘ SŁUCHAĆ. Rewelacyjnie odbiera czeskie styacje radiowe. Polskie dużo gorzej. ale myślę...
~Piotrek
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Tu tak sobie. Silnika niemal nie słychać na biegu jałowym, przy większych prędkościach spokojnie da się rozmawiać. Nic nadzwyczajnego. Bardzo szumią uszczelki z tyłu ? ponoć to wada fabryczna, ale jakoś nic mi się nie chce z tym robić. Przy większych prędkościach robi się nieprzyjemnie. Przy 100 km/h jest wciąż ok, można rozmawiać półgłosem i słuchać radia. Przy 140 silnik dający 4100 obrotów robi niestety swoje...
~Wojtek
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Dobrze jak na auto klasy kompakt. Silnika prawie nie słychać (sam w sobie jest cichy), ale już szum opon, czy opływające powietrze przy większych prędkościach słychać, choć bez przesady. Jadąc 150 km/h rozmawia się z pasażerami bez podnoszenia głosu. W Peugeocie 407, który mamy też w rodzinie, wyciszenie jest ciut (ale tylko ciut) lepsze, a pamiętajmy, że to już auto klasy średniej uchodzące za dobrze wyciszone.
~Krzysiek
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
To chyba najsłabszy punkt tego auta. Napęd 4x4 daje o sobie znać podczas przyśpieszania. w zakresie od 2-3 tys obrotów jest bardzo głośno i na tylniej kanapie są odczuwalne wibracje. Tak przy spokojnej jeździe autostradowej jest ciszej niż w pierwszej generacji. W mieście na odwrót. Pierwszą generacją jeździło się bardziej komfortowa w koło komina.
~cjprzemo
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Nic się nie zmieniło od poprzednika poza pracą silnika - ciszej pracuje (nowa technologia). Przy dużych prędkościach jest dosyć głośno w środku. Uszczelki nadal słabej jakości. Poza tym przy 160km/h coś świszczy co mnie denerwuje. Podczas opadów gdy auto stoi otwierając drzwi woda wylatuje z uszczelek na górze do środka, trochę lipa.
~ArekC
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Mogłoby być lepiej. Ogólne wibracje nadwozia dość dobrze wyciszone ale szum kół jest wyraźnie słyszalny. Wyczuwa się rodzaj asfaltu. Przy wyższych prędkościach dochodzi oczywiście wiatr i przestaje być miło. I nie chodzi o to że jest b.głośno ale taki szum po kilku godzinach podróży bardzo męczy. To dla mnie jeden z poważniejszych mankamentów auta.
~mariobros
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Hmm... Jak dla mnie problem nie istnieje. Przy prędkościach podróżnych (120-150km/h) do wnętrza dociera jedynie cichutki pomruk silnika. Bardzo dobrze oceniam również to, że powietrze opływające auto praktycznie nie czyni hałasu. Jedynie gwałtowne przynaglanie silnika do wysiłku skutkuje pojawieniem się warkotu.
~neco
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
nie wiem co - w serwisie twierdzili ze obudowa lusterek - ale coś przeraźliwie mi szumi w tym samochodzie. przy prędkościach rzędu 80-100 szum jest bardzo wyraźny, a przy większych..ehh. Tzn teraz po jakis 9 msc uzytkowania juz się przyzwyczaiłem, ale po przesiadce z AstryII ledwo mogłem wytrzymać
~KAMYK 59
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
WYCISZENIE AUTA JEST NIEZŁE.NA POCZĄTKU JAK SILNIK JEST JESZCZE ZIMNY TO SŁYCHAĆ JEGO KLEKOTANIE.ALE PÓŹNIEJ ODGŁOS JEGO PRACY NIE JEST SZCZEGÓLNIE UCIĄŻLIWY.ROZMOWY PRZEZ ZESTAW GŁOŚNOMÓWIĄCY NIE STANOWIĄ ŻADNEGO PROBLEMU NO I RADIO NIE MUSI GRAĆ GŁOŚNO BY ZAGŁUSZAĆ PRACĘ SILNIKA.
~mmm
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Zapewne jest wiele lepiej wyciszonych aut. Ale po jeździe Toyotą Yaris - przesiadka do Octavii to odpoczynek i relaks. Zwłaszcza z cichutkim silnikiem 1.4 - 180km/h na autostradzie i zero hałasu - jedyne co, to szumy aerodynamiczne i trochę opony. Silnik - wyciszony rewelacyjnie.
Skoda Octavia II Kombi