Lista ocen Skoda Octavia II Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW 2005-2012 (33) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~beaste
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
doskonala ocena za zużycie - generalnie - zawsze średnio 6,4 l/km (jeżdże cały czas z climatronikiem)... nigdy jednak nie udało mi się zejść poniżej 6,0..i zbliżyć do danych podawanych przez producenta... Przy silniku 1,9 dla danych fabrycznych bodajże 5,7 udało mi się na trasie (z climatronikiem w lipcu) zejść do 4,7 l/100 ( i wcale nie jechałem 80 km/godzinę)..było 100 ale bez szaleństwa na drodze (płynna jazda)..z 2,0 próbowałem..zszedłem...
~KAMYK 59
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
JAK SIĘ PŁACI ZA PALIWO Z WŁASNEJ\" KIESKI\" TO SPALANIE JEST BARDZO WAŻNE.JA MAM RACZEJ \"CIĘŻKĄ NOGĘ\" A MIMO TO W SUMIE NIE NARZEKAM. PO MIEŚCIE SPALANIE OK. 7-9 LITRÓW,PRZEWAŻNIE OKOŁO 8 BO UŻYWAM CZĘSTO 6 BIEGU(ZAPEWNIAM ŻE SIĘ DA TAK JEŹDZIĆ BEZ SZARPANIA SILNIKA)NO I NIE KONIECZNIE JEŻDŻĄC PO ARTERIACH JAK W WARSZAWIE CZY W INNYM DUŻYM MIEŚCIE.TRASA U MNIE PRZY JEŹDZIE ŚREDNIO OK 120-140 KM/H TO OD 5,9DO6,7 LITRA.
~Wlasciciel
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Daje 5 bo: przeglady jedne z najtanszych, nic sie nie psuje ani nie wyglada na to aby zepsuc sie mialo, pali malutko, jak na moja ciężką noge i w porownaniu do konkurencji, co wiecej trzeba...Nie udało mi sie zejsc nizej podanych wartosci spalania i szczerze mowiac nie wierze aby to bylo możliwe, zadziwija mnie komentarze o spalaniu 4.2, teoretycznie 5l BMW spali podobnie, tylko w jakiej jezdzie????
~szczurens@poczta.fm
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Spalanie zależy od kierowcy. Jak ciśniesz i masz średnią prędkość ok. 120 km/h spalanie wynosi ok. 8,4 litra. Jak jedziesz spokojnie ( średnia prędkość 70 km/h ) spalanie wynosi 5,5 litra. Olej jest drogi bo specjalny do pompowtryskiwaczy ale wchodzi tyko 4 litry.
~mcturbo@wp.pl
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
chleje jak na 2.0 tdi trasa 6-9L, miasto 8-15L, przeglady przecietne mam rabaty w skodzie, ale chlopaki w serwisie nie wiedza za duzo na temat mojego auta... a problemow bylo duzo od samego poczatku. 1.9 tdi paliło 6-7L przy takiej samej jeżdzie... 2.0tdi to pomyłka!
~cjprzemo
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Tu wiadome - super wyniki jak dla mnie. Pokrótce: zużycie 100km/h - ok. 3,5l zużycie 160km/h - ok 7-7,5l miasto - ok 8l średnio przy ekonomicznej jeździe 5-6l Teraz mam pierwszy przegląd 30000km koszt do 600zł.
~kliczek
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Skody chce obsługiwać każdy mechanik. Jeśli znasz takiego, co naprawdę zna się na swojej robocie i jest dokładny, to łatwo utrzymać to auto w prawidłowym stanie za przyzwoite pieniądze. Dla mnie SUPER.
~kliczek
~Micool
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
zmiana skrzyni i przełożeń miała spowodować mniejsze spalanie ale przy dynamicznej jeździe jest zupełnie odwrotnie. Ten samochód pali więcej niż jego poprzednik octavia 2,0 140km z poprzednią skrzynią biegów.
~Kendzierzawy
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Samochód z pełnym bakiem jest gotów pojechać w każdy zakątek polski i jeszcze nas tam będzie woził bez dodatkowego tankowania przy czym pełen bak nie kosztuje wcale tak wiele
Skoda Octavia II Kombi