Lista ocen Skoda Octavia II Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW 2005-2012 (31) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ArekC
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Och... Tutaj nie mam wątpliwości. Jako fan automatycznej skrzyni biegów jestem bardzo pozytywnie zaskoczony pracą DSG. Sześciostopniowa przekładnia zachowuje się wzorowo. Ba, zachowuje się jak ręczna skrzynia. Wyraźnie hamuje silnikiem co w przypadku klasycznego automatu można wymusić ale nie dzieje się to samoistnie jak tutaj. Bardzo zacne urzadzenie. Niezwykle szybkie i pozbawione efektu błądzenia po przełożeniach jak w skrzyni...
~kliczek
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Mam manuala 6b. Skrzynia działa jak trzeba, cicho, pewnie, gładko. Bezproblemowo. Czyli nie zauważam, że jest, a jest. Natomiast komplet sprzęgła z kołem dwumasowym wymieniałem na nowe przy 255 tys. km, stare Luk z logo Skoda zaczęło głośniej pracować przy gaszeniu auta. A że trwałość oceniam wysoko, to nowy komplet też jest marki Luk. I wszystko znowu działa przyjemnie.
~kliczek
~szczurens@poczta.fm
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Byłoby doskonale gdyby nie krótkie przełożenia w skrzyni 6-cio stopniowej i nieustanne "wachlowanie" w mieście. Biegi "wchodzą" precyzyjnie. To co w mieście jest przekleństwem błogosławię na trasie- Vivat 6-sty bieg!!! Aha, wiem, że się zdarzała często ale mnie jak na razie ominęła- awaria sprzęgła, a właściwie koła zamachowego dwumasowego.
~Micool
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
zbyt długie przełożenia - auto dla lubiących spokojną/ekonomiczną jazdę. W porównaniu do skody octavii z 2009 fatalnie. Bardzo trudno jest tym samochodem wyprzedzać. Zbyt długo się rozpędza. Uważam te zmianę skrzyni za błąd....
~beaste
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Generalnie większych problemów nie ma. Może to tylko to auto sprawia mi problem...Problemy pojawiają się czasmi na postoju gdy chcemy wrzucić 1 lub wsteczny...w czasie jazdy jestbe zproblemów...płynne przejścia i krótki skok
~KAMYK 59
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
SKRZYNKA \"6\" NIC DODAĆ NIC UJĄĆ.ZRESZTĄ SKRZYNIE ZE STAJNI VW ZAWSZE BYŁY DOBRE.NAJLEPIEJ SIĘ SPRAWUJĄ PRZY ZMIANIE BIEGU PRZY MAX 2000 OBROTÓW.PRZY OKAZJI AUTO MNIEJ SPALA.
~antonib@tlen.pl
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
DSG to jest to!!! super!!! wielka wygoda, a przytym osiagi i spalanie praktycznie bez zmian w prównaniu z skrzynia tradycyjna. Można róniez jeździc bardzo ostro!!!
~mcturbo@wp.pl
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Całkiem nieźle, ale czasami sie zawiesza. najbardziej wkurzajace podczas wkladania jedynki czesto wchodzi mi wsteczny. Stara octavia była lepsza.
~zibi
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
praca doskonała, jedynie można mieć uwagi do jedynki. Moim zdaniem jest za krótka. Jest to dokuczliwe w mieście.
Skoda Octavia II Kombi