Lista ocen Skoda Octavia II Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW 2005-2012 (31) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~szczurens@poczta.fm
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Tylko wymienione gumki (ale jeszcze na gwarancji ok. 100 tys. km przebiegu) z przodu. Amortyzatory przód sprawność ok. 56% tył 65%. W Octavii I wymieniałem amory z tyłu co 50 tys. km. Dwójka jest też twardsza od jedynki. Dwójka trzyma się drogi jak przyklejona, nie ma efektu "myszkowania" tak jak w jedynce. W razie czego ESP poprawia błędy kierowcy ale ingeruje na szczęście stosunkowo późno, Małe przechyły w zakrętach.
~KAMYK 59
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
OCTAVIA II JAK DLA MNIE JEŹDZI SUPER JEST CO PRAWDA TWARDA I NA POPRZECZNYCH MULDACH TROCHĘ SKACZE,ALE WYSTARCZY BRAĆ JE TROCHĘ Z UKOSA I OD RAZU PROBLEM MALEJE.NATOMIAST POKONYWANIE ZAKRĘTÓW I TO PRZY WIĘKSZYCH PRĘDKOŚCIACH TO SAMA RADOŚĆ DLA KIEROWCY-AUTO TRZYMA SIĘ JAK PRZYKLEJONE DO DROGI(PISZĘ O SUCHEJ NAWIERZCHNI)
~ArekC
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Tutaj jest po prostu w porządku. Co prawda zawieszenie nie lubi krótkich poprzecznych wybojów i reaguje dość nerwowo ale generalnie jest dość komfortowe. Sprężyście komfortowe. Jak się okazuje to parametr dość względny. Tak czy siak, auto prowadzi się pewnie i zakręty niestraszne. Nawet te nieoczkiwanie ostre.
~kliczek
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Moja Octavia jest w wersji Elegance i ma fabrycznie zawieszenie sportowe o kodzie 2UC. Po remapie silnika natomiast wzmocniłem hamulce przednie - wymieniłem jarzma i tarcze z 288mm na 312 mm. Auto z tym zawieszeniem i hamulcami jedzie jak po szynach, porównywalnie do dzisiejszych konstrukcji. Jest fajnie.
~kliczek
~dekiel88
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
bardzo dobrze trzyma się drogi, w zakręty można śmiało wchodzić z dużymi prędkościami a kontrola trakcji wcale się nie napracuje. Niestety nie można mieć wszystkiego zawieszenie jest dość sztywne co czuć jadąc po polnych drogach
~mcturbo@wp.pl
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Moja RS dobrze sie trzyma nawet bardzo, ale tylne zawieszenie zdecydowanie za twarde. pupa boli po 200km. Nie lubi dziur, nie mowiac o kiepskich drogach. frajda na krotka chwile potem katorga!
~bloke
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
OK ale minusem jest tu okropna tendencja do ząbkowania opon z tyłu. Trzeba przekładać co 5tysięcy albo dociążyć tył. Wymiana amortyzatorów nie pomoże - ten typ tak ma.
~innig
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Najchętniej wymieniłbym całe zawieszenia. Amortyzatory Bilstein powinny być i sprężyny inne a wtedy może nie bałbym się zakrętów i innych nierówności.
~cjprzemo
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Przez te 30000km co przejechałem żadnych problemów. Bardzo dobrze auto się prowadzi na suchej, mokrej oraz zaśnieżonej drodze.
Skoda Octavia II Kombi