Lista ocen Skoda Octavia IV Kombi (27) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzychum
Kombi 2.0 TDI 115KM 85kW
Byłoby dobrze gdyby nie awaryjność i ciągłe wizyty w serwisie więc strata czasu, a tym samym pieniędzy. W ciągu 6 miesięcy samochód 3 razy musiał zostać na dłużej niż 1 dzień na naprawie gwarancyjnej elektroniki i w tym czasie dostawałem od leasingodawcy samochody zastępcze podobnej klasy więc mam porównanie, że nie warto kupować Skody.
~e_gregor@interia.pl
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Nie psuje się, nie pali oleju, zużycie paliwa całkiem niezłe (choć 200kg cięższy pastuch B8 z tym samym silnikiem palił ciut mniej). Za to w mieście i korkach faktycznie pali malutko. Również na ruchliwych trasach gdzie się ciągle przyspiesza i hamuje spalanie wychodzi bardzo niskie.
~Paweł
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Auto mam służbowe ale już było 8 razy w serwisie: niezliczone aktualizacje systemu dotykowego, 2 krotna wymiana odbojów tylnej klapy, wymiana skrzyni biegów, hałasujące zawieszenie. Współczuję ludziom którzy kupili ten model prywatnie. Po gwarancji będzie bolało.
~Kotpete
Kombi 1.0 TSI 110KM 81kW
Auto służbowe więc nie wiem. A gdyby miało być prywatne to wkurzałbym się na wysokie spalanie. Innych usterek brak. Wymiana oleju dopiero po zrobieniu 30 tys. więc luz, choć prywatnie wymieniałbym co 10-15.
~Hoswood
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Samochód nawet pomimo tego, ze jest flotowy to koszty utrzymania bardzo duże spowodowane ogromna ilością usterek.
~Adam
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Pakiet serwisowy za 1200zł i 3 lata jazdy bez dodatkowych kosztów. Tak w teorii, zobaczymy jak okaże się w praktyce.
~Rafał
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
pakiety proponowane przez sprzedawców zapewniają nawet kilkuletnią bezkosztową ochronę
~WojtekS2008
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Spalanie poniżej 5l. Rewelacyjny. Oczywiście gdy jadę po autostradzie średnio 160km/h to jest poniżej 8
~Jacek
Kombi 2.0 TSI 190KM 140kW
Serwis trąbi 900zl za wymianę oleju... Słabo. Zużycie paliwa akceptowalne i nie rozmija się z oczekiwaniami
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia IV Kombi
5,3
7,2
~Dymek
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Na ten moment nie miałem żadnych problemów, a auto z elektroniką było naprawiane w ramach gwarancji.
Skoda Octavia IV Kombi