Ocena kierowcy - Skoda Octavia IV Kombi

GrzegorzMraun, 3 lata temu
Silnik 1.5 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2021
Skoda Octavia IV Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW od 2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie NIE osiągi !!!
Układ elektryczny : wszystko nawala .
Zawieszenie : Taki wozidło dla starszych panów .
Karoseria : Blacha cieniutka
Auto nowe firmowe a mimo to już pięciokrotnie wylądowało w naprawie dwa razy wezwanie Skody a trzy sami daliśmy . Kłopot dotyczy PreCresh i Front Asist do dnia dzisiejszego usterka nie usunięta. Co jakiś czas wyskakują komunikaty rozmaitych o awariach następnie po czasie nic ?? . Ledy parują ale wedle Skody to normalne do czasu kiedy ryb tam niema jest ok . Tylnie zawieszenie lub coś z tyłu coraz częściej poskrzypuje serwis nie słyszy . Ogólnie obsługa / tableta / to koszmar ale może po passacie mam wymagania co do sensownego logicznego praktycznego nie zagrażającemu życiu robienia auta . Materiały pomimo cudnych recenzji jakoby to super jakość no tył to sam plastik dosłownie konsola to samo na dodatek środkowa po 3000 tys km ma rysek tyle że widać jakoś tego twardego plastiku prawie premium jest . Prowadzenie bardzo słabe jak i wyciszenie bo jest fatalne resorowanie nierówności natomiast bardzo dobre . Spalanie bardzo dobre !! możliwości silnika osiągi raczej kiepskie . Osobiście sam sobie bym nigdy tego auta nie kupił i współczuję przyszłym kolejnym nabywcom widząc tą jakość i niezawodność ( firmie ponad 20 szt tylko dwie nie wykazują większych kłopotów ale to totalne golasy i pewnie dlatego ) .
Pomimo obiegowej opinii to przeciętna skrzynia .
Taka taczka byle by nie za szybko w zakręt wejść bo .....
Nie wiem auto nowe po 50 tyś km zobaczymy co będzie bo blacha jak inni w firmie mówią cieniuteńka jak nigdy .
Postarali się spaprać wszystko co się dało gorzej ma tylko golf 8 .
Oglądałem YT pewnego pana co się zachwycał wyciszeniem skody zastanawiam się ile mu dali by tak kłamał . Do 100 km / h bardzo dobrze 120 bardzo słabo 140 bardzo źle 160 szkoda opisywać tych świstów i huku . Ford przy 170 jest ciszy niż tu przy 140 .
Auto raczej odwiedza Aso zamiast zarabiać ale nie moje nie mój kłopot .
Na lawecie nie wracało , lecz jazda takim autem bezpieczne raczej nie jest bo co jak nagle poza środkowym tabletem zgaśnie coś innego .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI 150KM 110kW [l/100km]

7,8