Ocena kierowcy - Skoda Octavia IV Kombi

CeeJay87, 2 lata temu
Silnik 1.5 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2021
Skoda Octavia IV Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW od 2020 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń w środku i ładnie narysowane nadwozie oraz wnętrze.
Układ elektryczny : Tablet na desce rozdzielczej jest niedpracowany, nie zawsze reaguje na dotyk. Bywa, że obraz się zawiesza.
Auto jak dla mnie całkiem ładne i przestronne z dużym bagażnikiem. Fotele są wygodne, pozycja za kierownicą poprawna, silnik oszczędny, ale nie aż tak żwawy jak się spodziewałem po 150 KM. I niby wszystko jest w porządku, ale ja jestem rozczarowany jakością wykonania i działaniem systemu multimedialnego. Moja Octavia ma 4000 km przebiegu a już skrzypi na nierównościach z okolic zegarów i „tabletu”. Dodatkowo słyszę hałasy z okolic rolety bagażnika i uszczelek drzwi. Trochę dużo tych odgłosów jak na nowe auto. Tablet na desce potrafi się zawiesić, tak samo kamera cofania. Nie zawsze reaguje na dotyk.
Silnik jest oszczędny, ma aktywny system odłączania dwóch cylindrów i wykorzystuje każdy możliwy moment do ich odłączenia. Kultura pracy jest taka sobie, szczególnie podczas przyspieszania, a katalogowe przyspieszenie do 100km/h można włożyć między bajki. Przynajmniej ja potrzebuje ok 10 sekund.
Poprawna. Biegi wchodzą bez zarzutu z lekkim oporem, dzięki czemu nie mam wątpliwości czy wrzuciłem bieg.
Auto raczej miękko resoruje nierówności. Mam wrażenie, że na szybko pokonywanych zakrętach ucieka przód. Mniejsza Skoda Fabia III była pod tym względem stabilniejsza. Poza tym nie mam się czego przyczepić.
Nie zauważyłem żadnych problemów z lakierem czy spasowaniem poszczególnych elementów.
Jak dla mnie widoczność jest ok zarówno do przodu jak i do tyłu. W manewrowaniu autem na ciasnych parkingach pomagają mi czujniki parkowania z przodu i tyłu oraz kamera cofania.
Dałbym komplet gwiazdek, gdyby producent zdecydował się pozostawić tradycyjne przyciski sterowania ogrzewaniem, a tablet się nie zawieszał. Niestety, ogrzewaniem steruje się na ekranie, co jest niewygodne, a sam system potrafi się zawiesić.
Bez zarzutu, choć nie miałem okazji testować wentylacji podczas jesiennych wilgotnych dni. Klima sprawnie schładza wnętrze.
Dużo miejsca w każdym kierunku. Wygodnie będzie pasażerom zarówno z przodu jak i z tylu.
Podczas spokojnej jazdy ze stałą prędkością jest naprawdę dobrze. Gorzej podczas przyspieszania, bo sam odgłos silnika jest taki sobie.
Nie mam jeszcze opinii na ten temat.
Auto kosztuje ponad 100 000 zł, ale jakość wykonania zupełnie tego nie odzwierciedla. Plastiki skrzypią podczas jazdy, tak samo roleta bagażnika i uszczelki drzwi. Tablet nie zawsze reaguje na dotyk, a fotel sam się opuszcza co kilka dni. Nie takiej jakości oczekiwałem po aucie, o którym czytałem, że coraz bliżej mu do Passata. Chyba tego sprzed 40 lat…
Szwankująca elektronika. Poza tym w porządku.
Nie doświadczyłem poważnych usterek w tym aucie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI 150KM 110kW [l/100km]

6,4