Lista ocen Skoda Octavia IV Liftback (65) - Silnik

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Robert
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Silnik 1.5 tsi całkiem ok. Dobrze się kręci jak na tę moc, niestety mankamentem jest to że bierze olej. Po 10 tys. szczęśliwie spojrzałem na bagnet i trzeba było prawie litr dolać. Spodziewałem się niższego spalania niestety norma to ok. 7-8 litrów przy systemach start stop, wyłączaniu dwóch cylindrów uważam za zbyt dużo.
~Tomasz
Liftback 2.0 TDI 150KM 110kW
Na razie działa. Wyczuwalna turbodziura. Powyżej 120km/h wyczuwalna utrata dynamiki ale za to spalanie w trasie, w okolicach 5l. Pierwsza wymiana oleju po 30000km nie wróży ponadprzeciętnej trwałości. Póki co, po przejechaniu 15000km Adblue nie musiałem jeszcze dolewać.
~Jerzy
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Bardzo dobry silnik, elastyczny potrafiący bardzo dynamicznie przyspieszać, jednocześnie utrzymujący spalanie na dobrym poziomie, w zależności od stylu jazdy spalał 7.8 litra /100km bardzo dynamiczna jazda na autostradzie do 5.8 litra na 100 km spokojna jazda w trasie.
~KrissKross
Liftback 1.0 TSI EVO 110KM 81kW
Silnik bez uwag , świetnie daje sobie radę na codzień, usterek brak. Jednak jeden minusik, w góry trochę za słaby, na wyjazd ok, ale do codzienej jazdy w tamtych rejonach przydało by się wiecej mocy. Jeszcze w pojedynkę ok, ale z rodziną i bagażami słabo.
~Tomek K
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Spalanie genialnie małe. Po Warszawie non-stop w korkach ciężko 7l przekroczyć (chyba, że ktoś trzyma nogę w podłodze). W trasie 5-6l. Cichutki. Nie wymaga dolewek oleju między wymianami (robię co 15tys.) chociaż na bagnecie widać, że troszkę ubyło.
~Arek
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
To moja pierwsza uturbiona benzyna. Nie mam obiekcji co do elastyczności i spalania. Moim zdaniem jest swietnie. Odejmuje 2 gwiazdki za kangurowanie na 1 biegu które mnie strasznie denerwuje i ASO nie może sobie z nim poradzić
~Sławomir
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Niskie spalanie i dość dobra dynamika. Przez 20000 km pochłonął dodatkowy litr oleju, co pozwala przypuszczać, że w dłuższym użytkowaniu będzie tylko gorzej (jak to w wykonaniu VAG zazwyczaj bywa).
~Krzysztof
Liftback 1.0 TSI e-Tec Mild Hybrid 110KM 81kW
Pomimo 3 cylindrów kultura pracy bardzo dobra. 200Nm momentu wystarcza a w razie potrzeby przy mocnym wciśnięci pedału gazu mamy do dyspozycji jeszcze dodatkowe 50 Nm wspomagania z silnika elektrycznego.
~Krzysztof
Liftback 1.0 TSI e-Tec Mild Hybrid 110KM 81kW

Usterki Skoda Octavia IV

Skoda Octavia IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~T
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Spalanie to ciekawe bo w trasie super jak jedziemy w ECO miast to zawsze wysokie czy Eco - Sport niema znaczenia . Osiągi mizerne mowa o tych prawdziwych nie z YT auto powolne .
Skoda Octavia IV Liftback