Lista ocen Skoda Rapid II Spaceback (26) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Miroslaw
Spaceback 1.2 TSI 110KM 81kW
Jadąc wolno na 3 biegu drążek zmiany biegów zachowuje się tak ,jakby koła zębate źle były wyregulowane i nie nachodziły zęby na siebie. Po dodaniu gazu jest dobrze . Serwis odpowiada że to normalne i tak ma być. W takim razie ja dziękuje za takie auto płacąc prawie 60 tyś .Skoro jest nowe to chciałbym żeby wszystko grało.
~Miro
Spaceback 1.6 TDI 90KM 66kW
Czasami trochę nieprecyzyjna, generalnie ma bardzo długą 5-tkę - jedziesz od 75 do 185. Jeśli chcesz energicznie wyprzedzić, to lepiej zredukować do 4, przy wyższych obrotach fajnie ciągnie.
~Marek
Spaceback 1.2 TSI 85KM 63kW
Normalnie. Biegi wchodzą precyzyjnie, nie mam się do czego przyczepić. Jedynie wsteczny "do przodu" (czyli pod jedynką) trochę mnie denerwuje, ale to kwestia przyzwyczajenia.
~rapidspaceback
Spaceback 1.2 TSI 85KM 63kW
Biegi zmienia się lekko i bezzgrzytowo.4-ka dynamiczna, 5-ka długa już od 60km/h komputer podpowiada własnie 5-kę (ekojazda) a przy 130km/h obroty ok 3000min.
~Mic
Spaceback 1.2 TSI 90KM 66kW
Skrzynia jak to w VAG - bardzo precyzyjna, z krótkimi przyłożeniami. Jedyny minus, to delikatnie haczący wsteczny.
~vossenhall
Spaceback 1.6 TDI 105KM 77kW
Prosta, zwykly piecio biegowy manual, czasem jedynka i wsteczny nie chce wskoczyc za pierwszym razem a tak poza tym ok
~miroslaw_k
Spaceback 1.6 TDI 90KM 66kW
Trochę haczy czasami, w Fabii II była bardziej precyzyjna. Brakuje 6 biegu. Na 5-tce jedziemy od 70 do 195. Mogło być lepiej.
~ADE
Spaceback 1.2 TSI 90KM 66kW
Dobrze pracuje, natomiast wielki minus za brak 6 biegu przez co samochód wyje przy wyższych prędkościach.
~K.P.
Spaceback 1.2 TSI 105KM 77kW
wszystko chodzi jak w zegarku, biegi wbijają się precyzyjnie przy minimalnym wysiłku użytkownika
~Earvin
Spaceback 1.2 TSI 110KM 81kW
elastyczna. 6 biegów to jednak podstawa, przy pięciu biegach auto by się męczyło. Nie mam zastrzeżeń.
Skoda Rapid II Spaceback