Lista ocen Skoda Roomster (106) - Ergonomia

Na liście zabraknie 123 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysiek
Mikrovan Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Wszystko w tym aucie jest pod ręką. Ja jestem fanem kokpitów VAG. Można uważać je za nudne, ale to jest przecież auto, a nie wystawa sztuki :) Ma być praktycznie. Jedyną rzecz, którą można było zrobić lepiej to zamienić pokrętła wentylacji z radiem na konsoli środkowej. Wtedy radio byłoby wyżej i czas oderwania wzroku od drogi byłby krótszy. Jednak to jest już trochę czepianie się. Duży plus za bagażnik z haczykami i półeczkami po bokach....
~Auda
Mikrovan Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Dużo schowków i wnęk na napoje to ogromna zaleta jak się spędza cały dzień w trasie. Wszystko w zasięgu ręki. Siedzenia, a w zasadzie pozycja za kierownicą to porażka. Można się poczuć jak w starej Nysie, siedzi się wysoko jak na taborecie. W długiej trasie drętwieją nogi i bolą plecy. Fotel nie da się na tyle opuścić żeby wygodnie usiąść, podobnie kierownicę. To dobre w mieście kiedy się często wsiada i wysiada... totalny absurd to zagłówki,...
~Daniel
Mikrovan Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Wszystko pod ręką, sporo schowków. Światła dzienne, nie trzeba myśleć o włączeniu. Gorzej jak wsiadam do drugiego auta, tam muszę sam, a już się przyzwyczaiłem do dobrego i zapominam. Regulacja kierownicy w obu płaszczyznach + reg. fotela zapewnia dużą swobodę w odnalezieniu dobrej pozycji do jazdy. Ja taka znalazłem. Osobna regulacja kąta nachylenia oparcia w tyle dla każdego fotela, regulacja przód-tył dla prawego i lewego.
~lukcmi
Mikrovan 1.9 TDI 105KM 77kW
Jak to w autach koncernu VAG nie ma się do czego przyczepić wszystko na swoim miejscu, odpowiednio rozplanowane i pod ręką. in minus to materiał z którego wykonana jest deska rozdzielcza i plastiki w kabinie- nędza,zamówiłem dwukolorową deskę rozdzielcza ale pani w salonie się pomyliła przy wysyłaniu zamówienia i jest czarna, przez to wnętrze jest bardzo smutne
~www.agencjaufo.pl
Mikrovan Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
5 z minusem za gniazdo zapalniczki zlokalizowane koło dźwigni hamulca ręcznego, gniazdo AUX IN zamiast USB oraz wystającą obudowę radia, w którą można uderzyć kolanem np. podczas kolizji. Wkurzająca jest również dziura za fotelami pasażerów oraz brak możliwości regulacji przód/tył środkowego fotela. Duuuuuuży plus za przestrzeń ładunkową. Poza tym wszystko pod ręką i bardzo czytelnie.
~Artur
Mikrovan 1.9 TDI 105KM 77kW
Wszystko poprawne, nie bardzo wyobrażam sobie podróż 3 osób na tylnych siedzeniach na dłuższym dystansie. Środkowy "sedlak"(jak to nazywają Czesi) po złożeniu stanowi doskonały stolik na zabawki. Sporo rozwiązań przemyślanych i tych nie do końca również. Dużo praktycznych schowków i bajerów (dorzuconych przez salon) umilających i ułatwiających rozmieszczenie wszelkich "niezbędnych" drobiazgów.
~bociano@gmail.com
Mikrovan 1.6 i 16V 105KM 77kW
ergonomia genialna, system Flex, ilośc miejsca dla pasazerow z tylu mimo przesuniecia przednich siedzen max do tylu jest zadziwiajaca, mnostwo schowkow, bardzo ustawny bagaznik - jedyna nieprzemyslana sprawa to gniazdo zapalniczki umieszczone na konsoli centralnej miedzy siedzeniami, i jak tu podlaczyc zasilanie nawigacji umieszczonej z lewej strony szyby? :)
~sebur
Mikrovan 1.4 TDI 70KM 51kW
wszystko na swoim miejscu,liczba schowków zadowalająca.Fotele przednie bardzo wygodne,tak samo dwa skrajne z tyłu. Natomiast to siodełko na środku,to taka kozetka-siedzenie na tym to jak odbywanie kary za grzechy popełnione w poprzednim życiu-nie wiem co konstruktorzy skody mieli na myśli instalując takie badziewie
~andrzej
Mikrovan 1.4 TDI 80KM 59kW
Bardzo praktyczny jak na klasę budżetową. Wszystko co trzeba jest pod ręką. Panel przycisków. Dobre wyposażenie. Klimatyzacja, czujniki parkowania, systemy kontroli trakcji, porządne radio, 3 x gniazda 12v, wyjście aux, mini jack, schowki. składane i łatwe w wyciąganiu fotele itp.
~szymo
Mikrovan 1.4 16V 85KM 63kW
jedyny minus to brak drugiej zatoki DIN na radio aby można było w nie włożyć CB w sposób cywilizowany. Minus jak stąd do jerozolimy za obsługę świateł przeciwmgłowych i oswietlenia kabiny - gałki nie na swoim miejscu. Ciągle ich szukam ale może dla tego że w Oplach jest zupełnie inaczej i według mnie lepiej.