Lista ocen Skoda Roomster (137) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 92 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Cyniczny_Podatnik
Mikrovan 1.6 i 16V 105KM 77kW
Nie wiem jak to opisać... powyżej 90 km/h mam wrażenie że pasażer obok włączył wiertarkę i trzyma mi ją przy uchu! bez wątpienia jest to największa wada tego samochodu. Może się wydawać że ten parametr nie jest tak istotny ale na dłuższym dystansie, gdy w aucie trzeba spędzić kilka godzin, urasta to do wielkiego problemu. Auto może bez większego wysiłku utrzymywać prędkość 140 km/h na autostradzie, ale kierowca na dłuższą metę tego nie zniesie.
~Daniel
Mikrovan Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Silnik słychać jak się go przyciśnie, albo zły bieg wrzuci. Generalnie nie narzekam. Powyżej 140km/h słychać było bardziej, ale nie nieprzyjemnie. W normalnej jeździe czasem się zastanawiam czy pracuje, no ale jedzie więc chyba tak. Radio można ustawić na zwiększanie głośności przy wzroście prędkości, więc jak komuś przeszkadza silnik, to go nie usłyszy. Ale gwizd turbinki delikatny słychać, piękne!
~bociano@gmail.com
Mikrovan 1.6 i 16V 105KM 77kW
tlumienie odglosow z zawieszenia bardzo dobre, tlumienie halasu z zewnatrz bardzo dobre, wygluszenie podczas szybkiej jazdy bardzo dobre, zadziwiajace ze do 180kmh mozna swobodnie rozmawiac bez podnoszenia glosu, natomiast absolutnie nieakceptowalna jest halasliwosc silnika powyzej 3tys obr. Powyzej 140kmh jest juz meczaca i tu o dziwo silnik 1,9Tdi jest nieporownywalnie cichszy lub lepiej wygluszony.
~Michał
Mikrovan 1.4 16V 85KM 63kW
TU JEST GWÓŹDŹ DO TRUMNY!!! Samochód praktycznie nie pozwala na rozmowę powyżej 100 km/h, odnoszę to do poprzednich samochodów, którymi jeździłem. Jazda autostradowa, dalsze jazdy np. Kraków-Legnica-Międzyzdroje na wakacje to KATORGA!!! Miałem okazję jechać ostatnio nowym VW Polo z tym samym silnikiem - po prostu ręce opadają, w VW nie słychać nic.
~Paweł
Mikrovan Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
W poprzednim aucie było chyba nieco lepiej jeżeli chodzi o słyszalność tego, co dzieje się na zewnątrz. Silnik natomiast jest tak cichy i wygłuszony, że w pierwszych miesiącach użytkowania auta kilkukrotnie sprawdzałem na światłach czy nie zgasł. :) Teraz po 35 tysiącach nadal jest bardzo cichy.
~Jasiek21
Mikrovan 1.4 TDI 70KM 51kW
1,4 TDI 3 cylindry i krótka skrzynie - to nie mogło się udać. Na autostradzie masakra. Wyszło mi, że mój Roomster jest tak głośny przy 60kmh jak Passat B5 1,6PB przy 130kmh. (Mierzone tym samym urządzeniem). Dodatkowe wygłuszenie maski i ściany grodziowej niewiele pomogło.
~Daniel
Mikrovan Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Wbrew zasłyszanym opiniom wcale nie jest głośno. Na początku zastanawiałem się czy silnik pracuje. Ale obrotomierz jest to się wyprowadzałem z błędu. Obecnie jest jakby bardziej głośno. Może za sprawą wadliwego rozrządu. Szumy powietrza pojawiają się powyżej 100km/h.
~sebur
Mikrovan 1.4 TDI 70KM 51kW
przy prędkościach autostradowych 150-170km/h nie ma możliwości swobodnej rozmowy.Nawet radio fabryczne nie jest w stanie zagłuszyć wycia silnika.w trakcie normalnej jazdy (do 3000 obr) ewidentnie ciszej,ale w porównaniu z innymi autami którymi jezdzilem to i tak bardzo glosno
~Krzysiek
Mikrovan Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Wyciszenie jest przy średniawe, ale jest to odczuwalne dopiero powyżej 100km/h. Coś za coś. Kupując nową dużą Skodę w cenie VW Polo musieli na czymś zaoszczędzić. Lepiej było zaoszczędzić na wyciszeniu niż na silniku.
~black 23 jerzy.black@onet.eu
Mikrovan 1.6 i 16V 105KM 77kW
Jedyny feler tego auta to głośny silnik pod obciążeniem - słabe wyciszenie i ten "klang" mi się nie podoba. Nad wyciszeniem mogliby popracować.Jak się jedzie spokojnie to już odgłos silnika jest zupełnie przyzwoity.