Lista ocen Skoda Superb II (230)

~artek
Sedan 1.4 TSI 125KM 92kW
To moja 2-ga opinia. Pierwszą napisałem 5 lat temu, kiedy miałem przebieg 2.000 km. Dziś mam 126.000 km i dokładnie to samo zdanie o tym aucie. Jest ekstra. Wielkie, niezawodne, tanie w utrzymaniu i nie "bije po oczach" znaczkiem na masce :)) Więcej info jest w szczegółowej ocenie.
~rafalwojciechowski@poczta.onet.pl
Sedan 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Świetne auto, w odróżnieniu od fotografii na żywo samochód bardzo reprezentacyjnie i ciekawie wygląda, dużo miejsca, świetna jakość wykonania, deska rozdzielcza z chromowanymi ramkami trąca wręcz luksusem, w środku cisza, nic nie skrzypi, nic nie hałasuje, superwygodne fotele, i niezniszczalny silnik diesla, który potrafi zejść do 4,5L na trasie, jeste bardzo dobrze!
~Sloowianin
Sedan Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Auto przyzwoite, ale bez większych fajerwerków. Na plus - ilość miejsca dla pasażerów i wygodna tylna kanapa. Na minus - wykończenie. Plastiki lubią od czasu do czasu zaskrzypieć.
~Mariusz
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Wydaje mi się, że te drobnostki można zapomnieć. Ogólnie auto jest rewelacyjne. Może nie jest to design BMW ale mi wystarczy za 150 tys nie kupiłbym tak wyposażonego BMW, Audi czy Mercedesa. A niczym nie odstaje od nich.
~kooba1972
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Bardzo dobrze. Auto ewidentnie zorientowane na komfortowe przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Bardzo przyjemnie i cicho. Silnik zadowoli zdecydowaną wiekszość kierowców i mógłby mieć za kompana nieco dokładniejszy układ kierowniczy.
~BigPiotr
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Znakomite auto o ponadstandardowej przestrzeni. Bardzo przyjemnie się jeździ bez żadnych kompromisów. Szkoda, że zwraca uwagę, zbyt dużo dyrektorów takimi jeździ.
~ruphyo
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Trafiłem do salonu po długich namowach znajomego. Wszedłem sprawdzić Octavię, wyszedłem z Superbem. :)
~wrotas2
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Świetny samochód, ergonomiczny, szybki i wielozadaniowy (na codzień z tyłu jeździ 2 dzieci). Bagażnik spokojnie pozwala spakować się na wakacje 4-osobowej rodzinie.
~Makaro
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Bardzo dobrze. Choc nie idealnie. Poprzednio jeżdziłem też Superbem 1.9 tdi dopalonym do ok. 170KM i tu przewaga Diesla była bardzo wyraźna. Od samego dołu rwał aż miło. Tu zaczyna dopiero od ok. 3500 obr. Za to kultura pracy i hałas to przepaść. Oczywiście ma korzyść benzyniaka. (Silnik)
Dziennik kosztów dla Skoda Superb II
9,3
~Bunio
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Silnik pracuje bardzo ładnie, dużo przyjemniej niż poprzednie zasilane pompo wtryskiwaczami. Choć uważam, że silnik montowany do S-MAXA pracuje bardziej aksamitnie. Ale jeżeli chodzi o dynamikę to się można mocno zdziwić in plus. Auto ciągnie jak dzikie. Najbardziej odczuwalnie po 150/godz. Wtedy innym brakuje tchu, a on nie ma litości. (Silnik)