Lista ocen Skoda Superb III Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW 2015-2018 (23) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gobik
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
Nowa skrzynia dla superba o 7 biegach. Nie dopasowane przełożenia. Przy normalnych trybach zmienia biegi przy 2000 obrotów. W trybie sport ciągnie niepotrzebnie do 3500.Przy 100km/h obroty poniżej 1500.Sporo za mało i auto się męczy. Reakcja na gaz jest kiepska wciskasz gaz i ziewasz kiedy to pojedzie. Już w szkodzie połączyli komputer i coś tam poprzestawiali żeby reakcja na gaz była lepsza. Nie wiele to pomogło. Trzeba będzie odwiedzić firmę...
~darek
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
Dsg któremu ciężko coś zarzucić. Główny mankament Dsg tzn szybkość przejścia pomiędzy D - R - D ( np. przy zawracaniu) jest dużo mniej odczuwalny niz np. w A6 którym jeździłem wcześniej. Tylko tryb Eco w mieście " wysprzeglajacy " przy każdym zdjęciu nogi z gazu jest zupełnie pozbawiony sensu. W trasie ewentualnie jest ok.
~pe_ce
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
Jak dla mnie 6 biegowa była zwinniejsza. Ta jest "dostojna" Fajnie redukuje obroty na 7 biegu, ale starty mogłaby mieć lepsze. Rasz zbyt gwałtowanie raz zbyt wolno. Wszystko zalezy od trybu. Ja w codziennej jeździe używam ECO.
~inz
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
DSG w połączeniu z napędem na 4 koła ma jakieś opóźnienie przy ruszaniu. Wciskasz w dechę liczysz szybko 1-2-3 i ruszasz. Początkowo jakby przymulone. Przy szybkim ruszaniu 1 potrafi się lekko przywiesić, robiąc ciekawy efekt wycia.
~Piotrek
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
DSG 7 stopniowe super rozwiązanie, szczególnie gdy początkowo podchodziłem dosyć sceptycznie do automatów, po tej skrzyni jestem pewny że następne auto o ile się z nim nie rozstane będzie w automacie
~kartek
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
dsg z łopatkami. Generalnie dobrze rozwinięta skrzynia. Czasem zbyt pochopnie redukuje biegi - przy dohamowaniu, przy utrzymywaniu prędkości przy zjazdach, ale generalnie jest bardzo ok.
~atomix
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
Płynna, bez niespodzianek, podobno w porównaniu do poprzednich "zmulona" żeby osiągnąć lepsze parametry emisyjne. W trybie Sport nic do zarzucenia.
~Michał
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
Mam manuala. Świadomy wybór - nie lubię automatów. Jest generalnie ok, choć czasem zgrzyta drugi bieg. W poprzednim modelu miałem to samo. Z czasem preszło
~seweryn_tajny
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
Jak na razie skrzynia pracuje dosyć dobrze płynna zmiana niewyczuwalne. Przy przyspieszaniu/wyprzedzaniu odpowiednia redukcja.
~byłyFANskody
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
po 67tys padła, druga wadliwa od początku (wibruje dwumasa i zaczęły się ślizgać sprzęgła)- dramat
Skoda Superb III Kombi