Lista ocen Skoda Superb III Liftback (60) - Widoczność

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Widoczność w porządku. Natomaist ciśnieniowe spryskiwacze reflektorów to jakaś porażka. Nie można nimi sterować oddzielnie. Uruchmiają się równocześnie ze spryskiwaczem szyb, co któryś raz. Problem polega na tym, że pryśnięcie płynem opróżnia chyba litr płynu na raz, czy trzeba czy nie trzeba.. Do tego całe auto jest zalane tym płynem łącznie z tylnią szybą przez której nie można zetrzeć bo nie ma wycieraczki !!! Przy czystym samochodzie nie...
~KR
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Jak na tak duże auto widoczność całkiem przyzwoita. Słupki A nie ograniczają zbytnio pola widzenia. B standardowe. Słupki C są obszerniejsze wiadomo ale tylna szyba całkiem duża i we wstecznym lusterku cała widoczna. Wiadomo trzeba się przyzwyczaić do sylwetki sedana parkując na lusterkach ale nie jest to problem zwłaszcza przy czujnikach. Kamera cofania już całkiem rozwiązuje ten kłopot chociaż ja uznałem to za zbytek. Lusterka boczne mają...
~mariuszj
Liftback 1.4 TSI 125KM 92kW
Czytałem poprzednią opinię i się z nią zgodzę: widoczność do przodu normalna, do tyłu bez czujników nie ma szans ocenić odległości od przeszkody i końca samochodu, a widoczność na prawą stronę jest utrudniona - przy ustawieniu fotela jaki mam tylna szyba jest zasłonięta w ponad połowie - trzeba uważać, aby komuś nie wyjechać oraz nie zajechać pasa, bo nawet oglądając się w prawo złapałem się na tym, że od razu nie zauważyłem samochodu będącego...
~Adamb9
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Podejrzewam, że pod tym względem bywają lepsze samochody, ale przy takich gabarytach trudno oczekiwać idealnej widoczności. Na szczęście jest do dyspozycji tyle systemów (czujniki cofania, kamera z różnymi widokami, asystent wyjazdu z miejsca parkingowego, automatyczne hamowanie itp.), że nawet precyzyjne manewry nie sprawiają problemów.
~cinderella
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Siedzi się trochę jak w ciężarówce. Gdzieś jest przód i gdzieś koniec ale nie bardzo wiadomo gdzie. Są też martwe punkty. Sytuacje zdecydowanie ratuje system z czujnikami parkowania. Myślę, że kamera to już przesada. Mogę też potwierdzić funkcjonowanie awaryjnego zatrzymywania pojazdu przy manewrowaniu w sytuacjach 'alarmowych'. To po prostu działa.
~uzytkownik superbiny
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Widocznosc lepsza niz w toledo 2, siedzi sie dosc wysoko ale komfortowo. Plus za czujniki parkowania, ktore rysuja linie z przewidywana trajektoria parkowania. Polecam lusterka fotochromatyczne, fajnie przyciemniaja oslepiajace swiatla. Swiadla bixenonowe w poronaniu do halogenow swieca niesamowicie! Wreszcie widze co sie dzieje na drodze!
~Tomek
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Jedyną bolączką przy liftbacku jest widok przez tylną szybę. Za jej końcem jest jeszcze kawałek auta, nie widać gdzie się kończy. Koniecznie kamera cofania i wycieraczka tylnej szyby. Po 2tyg jazdy nie czuje się już żadnego dyskomfortu i płynnie manewruje na parkingach (świetna zwrotność).
~Mikemed
Liftback 2.0 TSI 220KM 162kW
Jak na stosunkowo mało "przeszklone" i potężnych rozmiarów nadwozie widoczność jest na zdecydowanie dobrym poziomie. W zasadzie nie mogę się do niczego przyczepić. Ew. niedostatki uzupełnia kamera o bardzo dobrym kącie widzenia i niestety dość słabej rozdzielczości.
~xjakub
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Biorąc pod uwagę gabaryty samochodu widoczność jest w porządku, ale lusterka mocno zaniżają średnią. Środkowe w wersji Style jest nieco zbyt małe, ale boczne to już mocna przesada. Krótkie i bez zagięcia szkła niwelującego martwą strefę.
~poczatkujacyskodowicz
Liftback 1.4 TSI 125KM 92kW
wyglad wymagal zastosowania dosc niskich szyb. o ile do przodu i w lewy bok widocznosc jest ok, a tyle do tylu i na prawa strone fatalnie - zwlaszcza po prawo gdzie slupek i fotel bardzo ograniczaja widocznosc na pewna odleglosc
Skoda Superb III Liftback