Lista ocen Skoda Superb III Liftback (77) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marlon
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Z zewnątrz nie słychać co w aucie się dzieje - oczywiście jeśli odbiorniki radiowe są ustawione normalnie a nie na full. W środku słychać szum przejeżdżających samochodów, warto pomyśleć o dodatkowym wyciszeniu (są chyba specjalne szyby w opcji). Do 120km/h super, powyżej wraz ze wzrostem prędkości coraz głośniej się robi. Jednak nawet przy dużych prędkościach nie jest to szum, który uniemożliwia normalną konwersację, czy zagłusza radio. Mimo...
~Jacek
Liftback 2.0 TSI 220KM 162kW
To jest jedyny istotny feler tego samochodu. Jest głośne, w mieście słychać zawieszenie, na autostradzie wiele różnych szumów powietrza. Tragiczne pod tym względem są fabryczne opony Continental - na zimówkach Michelin samochód jest zauważalnie cichszy. Zrobiłem dodatkowe wygłuszenie całego samochodu (podłoga, nadkola, pokrywa silnika, bagażnik) i jest dużo lepiej. Po tym zabiegu komfort pokonywania tysięcy kilometrów autostradą jest na bardzo...
~KR
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Jak najbardziej na plus. Na postoju nie słychać silnika - stojąc na światłach trudno usłyszeć różnicę czy auto dalej pracuje czy nie gdy nie wyłączę akurat systemu start/stop. Przy spokojnej jeździe wyciszenie jest bardzo dobre i dopiero przy większych prędkościach zaczyna się robić głośniej ale tylko przez szumy powietrza wokół kabiny a nie przez silnik. Zaskakująco cicho jest także powyżej 200 km/h.
~cinderella
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Jak coś jest nie tak w zawieszeniu to od razu to słychać. Czytałem, że inni narzekają na odgłosy z zawieszenia ale możliwe, że jakieś elementy wymagają wymiany np. u mnie trzeba wymienić maglownicę bo coś trzeszczy - zapewne jakiś efekt uboczny niezdjętych wcześniej zabezpieczeń transportowych. Zasadniczo Jest mega cicho a jak coś jest nie tak to Cantona odpalam i wszystkie usterki znikają.
~Darek
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Dałem komplet gwiazdek ponieważ wydaje mi się że w tej cenie jest bardzo dobre. Do ok. 160km/h jest cicho i przyjemnie. Przy prędkości od 170 robi się już wyraźnie głośniej. Zdarza mi się zrobić w ciągu dnia trasę ok. 1000km i po powrocie nie czuje się specjalnie zmeczony - jest dużo lepiej niż w renault Megane którym jeździłem wcześniej.
~Adamb9
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Z pewnością nie jest to Mercedes klasy S czy Audi A8, ale wygląda na to, że jest nieco cichszy od konkurencji. Dźwiękochłonne szyby boczne z pewnością mu w tym pomagają. Wydaje mi się, że nadkola mogłyby być ciut lepiej wyciszone (słychać szumy z kół przy 140 km/h i głośnej nawierzchni), ale i tak jest lepiej niż u konkurencji.
~Piotrek
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Ogólnie spoko, dopiero na trasie od 130-140 km robi się głośno ale to też zależy od opon np mam dobre letnie i nawet przy 150km jest spoko rozmawia się normalnie a zimowe mam jakieś beznadziejnie że przy 120 taki chałwa że głowa boli , dobre są te wyciszane szyby za dopłatą (kolega ma ) .
~K.Jarzyna
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Tu zaczynają się mankamenty. Jeden ze słabszych elementów auta. Można jednak zlecić wyciszenie... Dużo dają opony. Fabryczne Pirelli - koszmar. Zimowe Nexen - o niebo cichsze. Jednak w aucie za dobrze ponad 100k wypada zapodac jedna dwie maty wygłuszające więcej. Economy engineering...
~Andrtzej B.
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Główna wada tego samochodu - gdyby to poprawić - byłoby Audi. Hałas i wibracje - to główna przyczyna dlaczego więcej nie kupię Skody Superb. Przy pełnym obciążeniu silnika jest lepiej ( można powiedzieć, że przy gaz do dechy silnik brzmi ładnie) - ale ile można jeździć na na gaz do dechy?
~Andrtzej B.
Skoda Superb III Liftback