Lista ocen Skoda Yeti (74) - Silnik

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Radek73
Minivan 1.2 TSI 105KM 77kW
Silnik byłby idealny, gdyby nie łańcuch rozrządu. To żenujące, że gumowe paski wytrzymują po 150kkm, a stalowy łańcuch wyciąga się już po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów. Wymiana zestawu (po 40kkm od poprzedniej wymiany!) kosztowała mnie 700 zł. Okazało się, że wcześniej użyto kiepskiego zamiennika. Poza tym czterocylindrowy silniczek jest bardzo cichy i ładnie wkręca się na obroty. Niestety kosztem zużycia paliwa. Na początku, przy...
~solfi 58
Minivan 1.4 TSI 122KM 90kW
przesiadka z wolnossacego na doladowany silnik z turbina w benzynie napawala mnie zgroza.z 1.4 122km,poprzedni 1.8 114km.Zycie lubi zmiany i garsc adrealiny.zaryzykowalem majac na uwadze artykuly o silnikach WW,tym bardziej ze wiek dzieciecy ma juz za soba.nie patrzac w przyszlosc silnik superkultura pracy na b, wysokim poziomie o elastycznosci nie wspomijajac podjezdzajac na 6 biegu pod swiatla ,cichy i jak trzeba odjazd ma.Fakt ze...
~papo
Minivan 1.2 TSI 105KM 77kW
Silnik zbyt słaby do tego auta i paliwożerny. Przy jeździe samemu wystarcza, ale wyjazd całą rodziną na wakacje to porażka. Do tego nietrwała pompa wodna, rozrząd - wymieniłem przy 23 tys. km, a szczęście na koszt serwisu, kable wysokiego napięcia - wszystkie 4 wymienione, pierwszy przy przebiegu ok. 84 tys. km. Auto do tej pory już dwa razy lądowało na lawecie. Dobrze, że skoda daje gwarancję mobilności i można dostać za darmo holowanie i...
~miastowy
Minivan 1.2 TSI 105KM 77kW
Automat DSG działa rewelacyjnie, auto mogłoby być zdecydowanie mocniejsze, ale chyba za dużo wymagamy od 1.2 TSI: moc, niskie spalanie, cicha praca, wytrzymałość, elastyczność... nie ma ideałów :) Yeti nie jest absolutnie autem terenowym, a jego konstrukcja sprawia, że w porównaniu do innych aut typowo miejskich jeździ nieco inaczej. Ja nie spodziewałem się cudów i dzięki temu może się nie rozczarowałem. Ogólnie ocena dobra w części silnikowej.
~uprightbassmatt
Minivan 1.4 TSI 122KM 90kW
Wystarczająco mocny by wyprzedzić 18-to kołowca, ale rakieta to nie była. 1.4 TSI nauczyło mnie, że w samochodach ważących 1,5 tony albo i znacznie lepiej gdy zapakowane minimum to 2.0 turbo i dzisiaj jestem w pełni happy man :) Do diesela raczej już nigdy nie wrócę. Dzisiaj to nie ma już sensu, a kultura pracy benzyny jest bezcenna!
~jfidelk
Minivan 1.2 TSI 105KM 77kW
Mimo złej opinii, nie mam do niego żadnych większych uwag - były 4 akcje przywoławcze, po których od 100 kkm nie ma żadnych problemów. Leję benzynę (tylko 98), czasem (przy użytkowaniu na autostradzie) uzupełnię olej i jeżdżę. Z masą/wielkością Yeti radzi sobie całkiem przyzwoicie - rakieta to nie jest, ale zawalidrogą się nie jest
~kibicpl
Minivan 1.4 TSI 122KM 90kW
Kultura pracy bardzo wysoka. Dynamika wystarczająca. Jedno co to konieczność nauczenia się odpowiedniego manewrowania gazem aby uzyskiwać niskie wartości spalania. Jeśli jesteś nastawiony na jazdę zgodnie z przepisami problem nadmiernego spalania nie istnieje - wręcz samochód może zadziwić swą ekonomicznością.
~KJN
Minivan 2.0 TDI CR DPF 4x4 140KM 103kW
Od 2000 obrotów żwawy, na niższych obrotach nieco mułowaty. Ale każdy jeździ tak jak lubi: dynamicznie albo oszczędnie. Na 2500 obrotów można jechać 140/h. Turbodziury nie wyczuwa się. Moje największe obawy wiązały się z filtrem DPF - po 5000 km w dużej części w mieście i w korkach wypalania DPF nie zauważyłem.
~patrykard
Outdoor 1.6 TDI 105KM 77kW
1.6 tdi 105KM, nie wygramy wyścigu ale do 160km/h jest w porządku. Później brakuje mocy, auto również daje wrażenie, że nie lubi jeździć bardzo szybko. Kultura pracy w normie, brak zastrzeżeń. Cichy na biegu jałowym, rozgrzewa się w miarę szybko jak na diesla. System stop&start bez zastrzeżeń.
~stoming@op.pl
Minivan 2.0 TDI CR DPF 4x4 170KM 125kW
Myślałem, że 170km to już będzie rakieta, a tu wcale nie. Owszem silnik \"daje radę\" ale bez szaleństw. Moim zdaniem elastyczność pozostawia trochę do życzenia. Ciągnie od 2200 obr/min poniżej \"nic się nie dzieje - nuda\".Pracuje ładnie, równo - taki lepszy traktor.