Lista ocen Ssangyong XLV 1.6 128KM 94kW 2016-2019 (8) - Silnik

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wyrafinowany
SUV 1.6 128KM 94kW
Silnik dość słaby, w końcu to wolnossący benzynowy 1.6. Nadaje się do spokojnej jazdy, natomiast wyprzedzanie w trasie wymaga redukcji biegu. Plusem jest rozrząd na łańcuchu i to, że silnik jest zaprojektowany z myślą o instalacji LPG. Można się za to po nim spodziewać długowiecznej pracy i bezusterkowości. Czy tak będzie? to się okaże.
~Marcin
SUV 1.6 128KM 94kW
Silnik wysokoobrotowy, głośny. Moc 128 wystarczająca do spokojnej, normalnej jazdy. Szukałem silnika prostego w obsłudze i niskich kosztach eksploatacji. Tu mam wolnossący 1,6 , bez turbin, downsizingu, rozrząd na łańcuchu. Myślę, że będzie trwały i bezawaryjny.
~Andrzej
SUV 1.6 128KM 94kW
Silnik benzynowy z rozrządem na łańcuchu i z wtryskiem MPI !. Reaguje dobrze na wciśnięcie pedału przyspieszenia...ale tylko na postoju. Jak to w silniku wolnossącym bywa, na większe przyspieszenie można liczyć po przekroczeniu 3000 obrotów. Demon prędkości to to nie jest...
~Adamis
SUV 1.6 128KM 94kW
Typowy silnik bez turbo ale z łańcuchem pokazuje dwie twarze ecodriving ze zmianami biegów zgodnie ze wskazaniami kompa i dynamika co przekłada się na różnice w spalaniu i akustyce
~user
SUV 1.6 128KM 94kW
Jedyna wada to spalanie, w mieście ponad 9l, w trasie podczas wakacji w górach (ok 1000 km) spalanie 5l
~Bizon
SUV 1.6 128KM 94kW
Żwawy i zrywny to on nie jest, ale da się nim jechać. Auto nie dla "kozaka", raczej ojca rodziny
~Wołek P.
SUV 1.6 128KM 94kW
Typowy wolnossący silnik. Bez zachwytu i bez negatywnych uwag. Daje radę.
~Ssangjong
Demon predkosci toto nie jest, ale daje rade. Spalanie 10l lpg