Ocena kierowcy - Subaru Forester III

Zawieszenie : klei sie ziemi, nisko osadzony silnik bokser i 4X4 robi swoje
Inne : brak
Inne : brak
Zawieszenie : łaczniki stabilizatorów co 25 tys. trzeba wymieniać
przyjemność z jazdy, po śniegu do wyciągu narciarskiego zawiezie, po polu pojedzie
przy takiej masie, napędzie stałym 4X4 super, a jak pamiętamy o hamowaniu silnikiem pali mniej niż lanserskie hybrydy i to znacznie. Nigdy nie miałem problemów z filtrem cząstek stałych
tu Subaru dało ciała,wchodzi ciężko zwłaszcza w redukcji z III na II jednak jest chyba niezniszczalna. 6 bieg wycisza silnik, ale nie zmniejsza zużycia paliwa, tak mi się zdaje
samochód jedzie jak po torach, w zimę sieje postrach jak się wyprzedza zwłaszcza na lodzie :-), a przy hamowaniu nieubłagane zasada bezwładności,Opony zimowe zakładam, ma to wpływ na drogę hamowania
dwa zewnętrzne ogromne lusterka są super, wsteczne wewnętrzne tez ok.Maska trochę przydługa, ale ten typ i każdy SUV tak ma, sprawa przyzwyczajenia.
wszystko w zasięgu ręki, wygodna kierownica, dobrze leząca w dłoniach, na szczęście normalny hamulec w normalnym miejscu usytuowany, podłokietnik w odpowiednim miejscu ze zachowkami w środku, fotel kierowcy w moim egzemplarzu nie posiada regulacji krzyżowej, a przydałaby się
dłuuuuugo się nagrzewa, klima chyba szybciej reaguje, a opuszczenie okna w dół na chwile przewietrza momentalnie samochód, Wielki szyberdach posiadam, fajny wynalazek jak słońca nie ma, a jest gorąco na dworze
mam 191 wzrostu i nie narzekam, pomimo szyberdachu. Szkoda że nie ma regulacji wysokości fotela pasażera z przodu, niższy ledwo widzi do przodu. Z tyłu ok.
ciszej niż w VAG, lecz przy mrozie trochę deska trzeszczy. Do zawieszenia zastrzeżeń nie mam.Przecież ma sztywne zawieszenie bo musi.Wolę takie niż pływanie łódką na czterech kołach.
Autoryzowane stacje w całej Polsce mają ten sam cennik ( drogo), po gwarancji jeżdżę do zaprzyjaźnionych , rzetelnych warsztatów na przeglądy.Koszty niskie. Nic poważnego nie naprawiałem.
Cena optymalna, samochód o takich walorach jest wart takiej ceny. Bezpieczny, wygodny, nie zawiódł mnie nigdy.
przy tym przebiegu nie powinno być nawet drobnych usterek, może po za łącznikami stabilizatorów 3 X wymieniane. 1 żarówka postojowego przód była wymieniona i nic więcej, Chyba potencjometr w pedale przyspieszenia zaczyna mi szwankować.
przy tym przebiegu nie powinno być poważnych usterek i ich nie miałem w tym samochodzie. 76000 km to niewiele

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0D 147KM 108kW [l/100km]

6,7