Ocena kierowcy - Subaru Legacy I Sedan

de_1vill@poczta.onet.pl, 18 lat temu
Silnik 2.2 4WD 136KM 100kW
Rok produkcji 1992
Subaru Legacy I Sedan 2.2 4WD 136KM 100kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
jestem chory na subaru...... za pare lat mysle ze bede mial Legacy Outback 2,5 (chcialbym :-) nie chce turbiny -bo koszty napraw itp,sa zbyt duze.moi kumple maja (pewnie sie niektorzy oburza-ale pisze obiektywnie) problemy z turbawkami.Ogolnie duzo to kosztuje-ale wygar maja niesamowity -2 tygodnie temu -koles mnie lyknal tez karetka tak ,jak ja lykam audi 80 albo jakies bmw 316 z miejsca .roznicca jest spora -ale w spalaniu najwieksza! Ogolnie to te 200KM by sie zdalo miec pod machą-czlowioek szybko sie przyzwyczaja.ale na trasie lecac te 180/190 jest super.-a o mocy wtedy sie nie mysli.
Jak sie uszczelni rozrzad i ewentualne wycieki -to tylko troche wkurza stukanie popychaczy (jezdze na mobilu 5w 50 i nie zamierzam zmieniac na gestszy,ale slyszlem ze po wlaniu gestrzego oleju mniej to slychac.) A TA PRACAAAAAAA................orgazm! TYLKO BOXER -ANTURLICH
wczesniej mnie wkurzala-bylem zdegustowany .Nie moglem przy ostrej jezdzie (tak do 6,5 tys obr.)trafic w 2 i 3 bieg.czasem zazgrzytalo,no i blokowal mi sie wsteczny -bylem naprawde zdegustowany.Ale po wymianie sprzegla i wymianie przesuwki 5 -biegu --jest cacy -i moge sie poscigac. VR6-TKI WYMIEKAJA.!!
NIC DODAC NIC UJAC! JAK GO KUPILEM BYL TROCHE WYSTUKANY-ale to wina gum stabilizatora.Mozna zrobic manewr z gumami od LT-EKA I gumy od poldka z koncowki stabilizatora ,troche kumaty mechanik,prasa i stabilizatory z przodu ,bo tyl byl ok -zalatwilem za 50pln z robocizna -w czasie 1h. Od tamtej pory ,zadnego wyslizgiwania sie na wertepach ,cicho i plynnie,zero kolein-poprostu przecinak!!!
nie zauwazylem zeby bylo cos nie tak-no dobrze jest i tyle!
jak zmienie fajere na mniejsza to bedzie lepiej -bo teraz zerkam spod albo znad i niemoge zobaczyc ile jade-fajera oryginalna jest poprostu wielka jak od jelcza -chyba? to musi byc zmienione,no i nie jest latwo zzapalic swiatlo dla pasarzerow z fotela kierowcy ,bez odwrocenia sie. A reszta ma dzialac -wazne ze boxer i niezle idzie!
ogrzewanie jest spoko-zwlaszcza ze mam zamontowane webasto,wiec wsiadam zima do rozgrzanego auta-zero zamrozonych szyb,30 stopni w kabinie,silnik ,krotki obieg 80stopni. a wentylacja....moglo by byc ciszej -na 4ce wentylator daj po uszach. przydala by sie klima! choc szyber daje sobie rade.ale jak jeade z malym to musze zamykac tylne okna i jest cieplo,cieplo.
malo miejsca na nogi kierowcy ,zwlaszcza kolana,ale daje rade,w koncu to skrzynia musie sie gdzies podziac!z tylu jeszcze nie jechalem.
Nic tak nie wkurza w aucie jak niepotrzebne odglosy!!! Na szczescie w moim sprzecie jest ok. podkleilem ramke rejestracji guma na tylnej klapie i juz nic mnie nie wkurza. a jak zzaczyna mi chuczec przy trojkacie w przedniej szybie -to ja lekko paluchem popycham i jest cicho,albo jeszcze jeden sposob--radio na maxa!!!
Doskonale spala jak sie depcze -nie mierze tego zbyt wnikliwie-ale na zbiorniku jezdzac 50/50 raz ostro raz spokojnie do 200/h max jakies 570km i tankuje zeby nie stanac-ale kusi mnie zeby go wyjezdzic do konca. tygodniowo leje za 300pln i starcza -ale mysle o gazie -bo po cholere przepklacac tyle ,ze gaz 3000 ale zwroci sie szybko.Mam co prawda obawy ale co tam jak padnie motor to kupie drugi.! a tak serio to od 9,6 do 12l na 100km I naprawde nie jezdze wolno.MYSLE ze w moim miescie jestem jedna (bo jest nas kilku)z szybszych karetek w miescie.hahaaha
ja kupilem, tanio,wsadzilem nie tak duzo -ogolnie to za poloneza 1,6 pare lat temu dalem wiecej! a polonez .......bez komentarza!
naprawilem sobie pompke do swiatel-wystarczy wyjac zbiornik,pompke rozebrac i kombinerkami ruszyc zz miejsca oske,potem wd-40 skladamy do kupy ....i nie wlaczajcie zbyt czesto ....noralnie NIAGARA !!!!-wywala ponad pol litra na jedno prysniecie. pare razy i po plynie!
gdybym nie majstrowal przy przewodzzie od pompy -to bym nie zaliczyl usterki. nie chce mi sie pisac ale dobrac cos podobnego i zrobic z tego przewod do subaru-to 2 dni roboty (koszt okolo 60pln.) ale co sie silnika naczyscilem to moje!!!! lalo sie jak z prysznica! aha i nigdy nnie dajcie sie namowic na oproznienie katalizatora!!!jak mi palant wycial srodek to auto mi wylo jak fso z gwizdzacym tlumikiem,musialem zalatwic sobie katalizator i tera jest ok. jak juz tniecie katalizator -to wstawiajcie rure w srodek-a to nie jest proste bo dochodza 2 a wychodzi jedna,albo wstawcie tlumik-ale najlepiej zalatwic katalizator-a mozna bo , bo ja z swoj-oczywiscie z auta rozbitego i uzywany pare lat -dalem z rurami 50pln.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 4WD 136KM 100kW [l/100km]

9,6