Lista ocen Subaru Legacy II Sedan (19) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zet.
Sedan 2.0 i 4WD 116KM 85kW
Przy nierozgrzanym czy rozgrzanym silniku biegi (szczególnie niskie) wchodzą z dość dużym oporem. Jest to pomimo wymiany oleju w skrzyni biegów na syntetyczny Texaco. Poza tym dziura pomiędzy 3 a 4 denerwująca mnie no i brak nadbiegu - jazda z zapiętą 5 powoduje szum w uszach na autostradzie - przydałoby się ograniczenie obrotów na niej. Jak sądzę jesto to wynikiem sportowego podejścia do tego elementu samochodu (przez projektantów).
~Henryk
Sedan 2.2 i 4WD 128KM 94kW
Czemu nie ma wyboru automatycznej ? Skrzynia trochę przestarzała technicznie ale nie do zajechania o ile się stosuje zasady użytkowania automatów
~tomsas@poczta.onet.pl
Sedan 2.0 i 4WD 116KM 85kW
Ciągle nieźle, właściwie od 2003r. beaz zmian, trójka jak lekko haczyła, tak haczy, a ja się już nawet przyzwyczaiłem i mi to przestało przezkadzać.
~Michał Kawecki, kwinto@poland.com
Sedan 2.5 i 4WD 150KM 110kW
Prawie niewyczuwalne szarpnięcia przy zmianach biegów, pozwala na ostrą jazdę bez wycia silnika, precyzyjna praca przy niewielkich prędkościach
~SobaszQ
Sedan 2.0 i 4WD 116KM 85kW
Byłoby bardzo dobrze gdyby nie zuzyta tulejka przy lewarku zmiany biegów, a przez to chaczący 3 bieg, ale bez paniki...
~Anfran
Sedan 2.0 i 4WD 116KM 85kW
Za krótkie przełożenia Nie da się zrobić 100 km/h na dwójce. W 16 zaworówkach innych japońskich producentów nie ma z tym problemów
~jezakko@poczta.onet.pl
Sedan 2.0 i 4WD 116KM 85kW
troche dziwnie wchodzą biegi, ale to chyba wina równie dziwnie działającego sprzęgła. Super reduktor. Troche za długi skok lewarka.
~Szymon
Sedan 2.5 i 4WD 150KM 110kW
teraz mam automatyczna skrzynie - sprawuje sie calkiem dobrze - w poprzednim modelu manualna tez nie mialem powodow do narzekan
~Rafi ols
Sedan 2.0 i 4WD 116KM 85kW
wszystkie biegiegi super zestopniowane żadnego haczenia czy problemów z wrzuceniem biegu..super
~ usia24@wp.pl
Sedan 2.5 i 4WD 150KM 110kW
Mam automatyczną i jestem zadowolona, dzielnie sobie radzi w kazdej sytuacji
Subaru Legacy II Sedan