Ocena kierowcy - Subaru Outback IV Crossover

Subikun, 11 lat temu
Silnik 2.0 D 150KM 110kW
Rok produkcji 2012
Subaru Outback IV Crossover 2.0 D 150KM 110kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Szybko łapiące sprzęgło. Fajnie się tym jeździ. Trochę jak narowisty koń. Po przesiadce z innego samochodu trzeba uważać, żeby nie wjechać w kogoś przy puszczania sprzęgła.
Samochód dla ludzi, którzy wiedzą czego chcą. Nie dla kierujących się modą. Do wyglądu zewnętrznego można się przyzwyczaić. Zimą na śniegu prezentuje się zadziornie. Brak udziwnień. Odpala się za pomocą kluczyka, a nie za pomocą przycisku lub jeszcze innych wynalazków, które nie wiem jaką mają mieć wartość dodaną.
Zmieniłem samochód służbowy z Q5 na Outbacka. Żona trochę kręciła nosem, że w środku wygląda tanio. Dałem się jej raz przejechać. Znowu jeżdżę Audi. Żona wzięła Subika. Po prostu rekacja na gaz, radość z jazdy jest zupłenie inna. Komora silnika nie jest wygłuszona jak w markach premiach, on po prostu świetnie pracuje. Bardzo liniowo rozwija momenta. Moc maksymlna niby tylko 150 KM ale przy 3500rpm czyli jakieś 800rpm mniej niż u innych.
No ... tutaj mogłoby być lepiej.
Super. Ten sam łuk, ta sama szybkość. Mondeo przede mną wypadł. U mnie bez reakcji. Poza tym wypisałem się z klubu odniśnieżaczy na naszej uliczce, na którą nie zagląda traktor.
WYstarczająco, aż zanadto.
Jak na taki kawał samochodu to jest OK.
Samochód bez zastrzeżeń. Ale nie dajcie się namówić na zestaw multimdeialny Casca (to takie niestandardowe niefabryczne urządzenie, które zapronował mi dealer). 1/3 funkcji działa, 1/3 funkcji działa albo i nie, 1/3 nie działa zdecydowanie.
No po prostu nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 150KM 110kW [l/100km]