Lista ocen Suzuki Ignis II (76) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mlody
Hatchback 1.3 i 16V 4WD 94KM 69kW
Skrzynia biegów myślę że jest bardzo dobra. Przełozenia jak na silnik który ma 90 parę koni są długie 1 - 0- 56 2- 56-87 3- 90 - 110/115 Jedyny mankament tej skrzyni po bieg wsteczny. Jest dzień , że wchodzi gładko a jest dzien ze trzeba po prostu poprawić z lekkim zgrzytem. Przy przebiegu 185 tysięcy czasami przy redukcji z 4 biegu na 3 bieg czuć opór i zarazem charakterystyczne, ciche zgrzytnięcie łożyska , ale nie ma czym się...
~Lawyer
Hatchback 1.3 i 16V 94KM 69kW
Wszystko w jak najlepszym porządku. Problem wstecznego właściwie nie istnieje, ale mając w pamięci inne komentarze jestem na to szczególnie wyczulony. Ponieważ samochód jest nowy, dlatego aby nie przesadzić z oceną, daje "dobrze", ale z dużym plusem. Właściwie jak się "ucieknie" z 1 biegu, reszta to przyjemność, a dla osób patrzacych "ekonomcznie" na samochody i ich osiągi, polecam bieg 5...
~luis
Hatchback 1.5 i 16V 4WD 99KM 73kW
Skrzynia wbrew temu co ktoś tu pisał chodzi ok, nie robi się tego "jednym palcem" ale odkryłem że to kwestia lewarka, w lince zbiera się woda i po regularnym przesmarowaniu skrzynia chodzi leciutko, przełożenia dobrze dobrane, jedynka krótka a dwójka "długa" może wystrzelić autkiem
~Jerzy.
Hatchback 1.3 i 16V 94KM 69kW
Od trójki wzwyz zaczynają sie gwizdy, było tak od nowego, ale teraz nie moge już tego słuchać, czym wiekszy przebieg, to głośniej, mam dylemat, oddac do serwisu, bo na gwarancji,ale jak wsadza łapy, to zacznie wyć.
~Marcin Podolski
Hatchback 1.3 i 16V 94KM 69kW
Na 1 wyciąga 57km/h, na 2 110km/h, na 3 150km/h na 4 185km/h, na 5 brakuje prędkoścomierza. Niewiem czemu, ale wszyscy nie potrafią włączyć wstecznego ja nigdy nie miałem z tym problemów.
~bulitt@poczta.fm
Hatchback 1.3 i 16V 94KM 69kW
Nic nie haczy , nawet sławny już wsteczny, wszystko wchodzi gładko i przyjemnie (może trafił mi się taki fajny model) krótki skok lewarka , zestopniowanie w stosunku do charakterystyki silnika też OK
~RaDDi
Hatchback 1.3 i 16V 94KM 69kW
Czasami nie wchodzi 1 oraz wsteczny, kilkukrotnie musialem to na sile robic, tez trzeba sie przyzwyczaic i pamietac by mocno sprzeglo depnac i wrzucic pewnie bieg.
~Rafał K.
Hatchback 1.5 i 16V 99KM 73kW
Niezwykle elastyczna skrzynia. Jedynka króciutka. Można bez problemu ruszyć z trójki (tylko po co...) i rozpędzić się na niej do ponad 120km/h. Piątka jest typowym nadbiegiem.
~truszczol
Hatchback 1.5 i 16V 99KM 73kW
Pierwszy bieg i wsteczny czasami ciężko wchodzą, ale spokojnie można z tym żyć i się do tego przyzwyczaić. Podejrzewam, że te modele "tak mają"
~wikr biuro@rubit.koscianpl
Hatchback 1.3 i 16V 94KM 69kW
nie ma problemów z załączaniem biegów a jedynie z wstecznym trzeba uważać i starannie włączać. Sprzęgło oczywiście musi być właściwie wyregulowane.