Lista ocen Suzuki Jimny III (41) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~eustachy
Standard 1.3 16V 4WD 80KM 59kW
Drobiazgi często do ogarnięcia we własnym zakresie przy nikłej wiedzy i umiejętnościach. Brak rozbudowanej elektroniki to atut tego auta. Naprawy/wymiany (poza olejami, świecami, paskami itp.) w moim aucie dotychczas wymagały: - linka sprzęgła (trzeba było odgiąć kawałek blachy, która haczyła o pancerz linki) - pęknięta sprężyna - wymiana dziurawych wężyków od napędu przedniego - uszczelnienie kul (przegubu) - uszczelka pokrywy zaworów...
~maks
Standard 1.3 16V 4WD 80KM 59kW
przez pierwszy rok - super, nie dzialo sie nic, potem stopniowo coraz gorzej... plastiki na poczatku sprawialy b.dobre wrazenie, teraz skrzypia w irytujacy sposob, sprezyny w dzwigni kierunkowskazu przeskakuja, irytujace kliki przy zakretach, dziwaczne "mruczenie" w srodku przy zmianach tempa, kierownica tak skrzypi, ze musze wlaczac radio, inaczej mozna dostac szalu, troche paruja reflektory, przednie szyby skrzypia i "telepia", duze trzaski...
~marian
Standard 1.3 VVT 85KM 63kW
Po 3 latach wysiadło podświetlenie przycisków do sterowania ogrzewaniem i napędami, rdza na zawiasach drzwi bagaznika. pasy bezpieczęństwa się nie wciagaja po zwolnieniu.lekkie ogniska korozii w bagazniku i na ramie. fotel kierowcy przetarty na krawędzi. Wykładzina dywanowa w takim aucie to nieporzumienie.Dobrze jest zastosować głebokie wycierczki po nogi.
~wektor1
Standard 1.3 VVT 85KM 63kW
Drgania kierownicy usunięto w inny niż w poprzednikach , ale też skuteczny sposób. Bliżej nie określona awaria sprzęgła -naprawa gwarancyjna. Po czasie okazało się, że jednak amortyzator drgań był konieczny, nowy sposób naprawy okazał się skuteczny tylko do zakończenia gwarancji - typowy dla wielu ASO sposób spławienia klienta.
~HEN
Standard 1.3 16V 4WD 80KM 59kW
wycieraczki przednie pracujące skokowo, serwis twierdzi że taki ich urok, podobno słaby napęd, akumulator o zbyt małej pojemności, w zimie były kłopoty z uruchamianiem silnika, w przypadku powtórki serwis deklaruje wymianę akumulatora, wolałbym na większy i bezobsługowy np.spiralny
~gauldoth
Standard 1.5 TD 86KM 63kW
Należy czasem wejść pod samochód i popatrzeć czy korozja nie panoszy się za bardzo i podjąć przy tym ewentualne kroki prewencyjne. Sprężarka klimy zaczęła szumieć trochę za bardzo, ale puki co olewam sprawę.
~tomek
Standard 1.3 VVT 85KM 63kW
rysujące się tworzywa w środku, miękka szyba przednia, niepotrzebnie lakierowane panele z tworzywa na zewnątrz, chociaż lakier na blachach chyba twardszy niż normalnie na samochodach osobowych
~Sannidal
Standard 1.3 16V 80KM 59kW
Katowałem go w gazetach 5 lat zrobiłem 160 tys km. Usterko mial ale nie chcialem zmieniac na co innego bo w teren i do pracy byl idealny.Az zakatowałem i za chwile daje na zlom
~Sannidal
~Gebo
Standard 1.3 16V 80KM 59kW
Do tej pory wymieniony przekaźnik kierunkowskazów (10 minut własnego czasu + dwa dni oczekiwania na część). Poza tym nic. Autko po przeglądzie w ASO. Stwierdzono, że nic nie dolega.