Lista ocen Suzuki Splash Hatchback (31) - Silnik

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Hatchback 1.2 86KM 63kW
Silnik jeżeli chodzi o moc świetny do takiego małego autka - ale NIE JEST ELASTYCZNY. Nawet najmniejsza górka wymaga redukcji biegu. Mam cały czas swojego Punto 1998 1,1 55 KM i pod górkę X jadę na 5 biegu 90 km/h ok. 3000 obr. - w Suzuki 5 bieg 90 km/ha ok. 2500 obr. niestety pomimo 86 KM przy wiekszym obciążeniu trzeba redukować. Spowodowane jest to tym, że MMO i maksymalna moc uzyskiwane są przy wyższych prędkościach obrotowych. Troche się...
~wojnart
Hatchback 1.0 65KM 48kW
Silnik dobrze ciągnie, ale po wkręceniu się na obroty pow.3000rpm. Ze względu na zbyt małą pojemność w stosunku do masy auta, efekt hamowania silnikiem mało skuteczny. Producent nie pomyślał o oszczędzaniu hamulców i odpowiednim sterowaniu zaworami. Brak inteligentnej pracy na ubogiej mieszance, powoduje że eko jazda to 70km/h na 5 biegu. Jako samochód miejski powinien bardziej dbać o zużycie paliwa.
~Mateusz.
Hatchback 1.2 86KM 63kW
Tu bez wahania daję 5. Silnik bardzo elastyczny, dający miłego kopa przy tak małej masie. Bardzo dobrze wyciszony jak na tak małą pojemność. Powalające spalanie. Przy jeździe do 110 km/h na autostradzie przy 3 osobach w środku spalanie w okolicy 5l/100 km. Przeciętnie dynamiczna jazda miejska to 6l z małym haczykiem (zależy czy klima i jaka pora roku).
~peppek
Hatchback 1.2 86KM 63kW
Jest cichy i to nie tylko na niskich obrotach. Oczywiście jak na tę klasę auta. Dynamiczny. Niewiele ponad 12 s do \\\"setki\\\" to dobry wynik. Elastyczność dobra pod warunkiem utrzymywania powyżej 2,5 tys obrotów. Typowy japończyk. W każdym razie nie wyobrażam sobie jazdy modelem z mniejszym 3 cylindrowym silnikiem 1.0 65 kM.
~erkaerka
Hatchback 1.2 86KM 63kW
Co prawda średnio znam się na samochodach, ale wydaje mi się, że cięzko coś zarzucić temu silnikowi: szybko \"się zbiera\", jest aż za mocny jak na takie małe autko - ale to dobrze - daje poczucie niezawodności i bezpieczeństwa; wiem, że bez obaw mogę sobie pozwolić na pewne manewry
~Missi
Hatchback 1.0 65KM 48kW
Jak na silnik 1.0 to dobrze. Samochód użytkowany głównie po mieście i z jedną osobą na pokładzie. Gdy jadę z 4 osobami z włączoną klimą i pod górkę mocy wyraźnie brakuje. Silnik ma 3 cylindry więc na wolnych obrotach trochę wibruje.
~arturo
Hatchback 1.2 86KM 63kW
Silnik pracuje ładnie ale powyżej 3000 obr.staje się głośniejszy.W trasie kompletnie nie czuje się,że to autko ma 86 koni.Pewnie to wina małej pojemności.Z 4 osobami i bagażem Splash niezle ciągnie już od 60 km/godz.
~Michał
Hatchback 1.0 65KM 48kW
1.0 to zdecydowanie za mało chyba że używasz tylko do wyjazdów na zakupy. Polecam większy motor. Co gorsza dołożyłem gaz i o dynamicznej jeździe mogę jedynie pomarzyć;)
~odo
Hatchback 1.2 86KM 63kW
Silnik móglby byc trochę mocniejszy. W mieście sprawuje się bardzo dobrze, ale na trasach podczas wyprzedzania brakuje mocy. Zaznaczam, że posiadam wersję z automatem.
Dziennik kosztów dla Suzuki Splash Hatchback
6,7
9,1
~Pani kierowniczka
Hatchback 1.0 65KM 48kW
Samochód z takim silnikiem daje sobie radę nie tylko w mieście ale także w trasie, a i pod bardzo piaszczystą górę też podjedzie i pchać ani ciągną go nie trzeba.
Suzuki Splash Hatchback